סוורום

שם בעברית

סוורום

שם לועזי

Severum

שם מדעי

Heros severus

סוג מים

מים מתוקים

משפחה

אמנוניים

מקור

דרום אמריקה- האמזונס

נפח אק' מומלץ

לפחות 270 ליטר

התאמה לריף

קושי גידול

לא מומלץ למתחילים

גודל בוגרים

עד 20 ס"מ

התנהגות

נוטה לתוקפנות

סוג מזון

בשרי וצמחי

טמפ' מומלצת

22 – 28 מעלות

חומציות מים

7 – 8 pH

מליחות מים

כללי

ציקליד הסוורום מגיע אלינו דרום אמריקה מנהר האמזונס. דג הסוורום מוכר בשלל צבעים, אשר המוכרים ביותר הם הזהב, הירוק, ה"רד שולדר" וה"רד ספוטד" שיתאפיינו בגוף ירוק זהוב עם נקודות ועיטורים קטנים על גופו ומספר פסים דהויים על גופו, בנוסף קיימת גרסת האלבינו שכל גוף הסוורום כתום/זהוב. דג הסוורום מגיע לגודל מרשים בין 15 ל- 20 ס"מ באקווריום הביתי, בטבע ניתן למצוא דג זה בגדלים של 30 ס"מ. כמו אמריקאים ודגים נוספים דג הסוורום ידע לזהות את בעליו וידע הכין שמים לו את האוכל וכו'. דג הסוורום מצוי בארצנו וניתן למצוא אותו בקלי קלות בחנויות. אופיו של דג הסוורום הוא לא תוקפני במיוחד.

גידול באקווריום

דג הסוורום יאהב אקווריום בעל שטח שחייה רחב ומקומות מסתור, דג הסוורום ידרוש אקווריום בסדר גודל של החל מ270 ליטרים ומומלץ יותר, בנוסף לכך יש לדאוג שיהיו באקווריום שלל מקומות מסתור כמו מערות, גזעים, מסלעה, כדים ואמצעים דומים. דג הסוורום נוטה לחפור בחצץ כאשר הוא מתרבה או במקרים אחרים, לכן מומלץ לשים חול באקווריום ולא מצע אחר של אבנים גרוסות שיכולות להוביל לפציעה בפיו. שילוב צמחים עם סוורום לא אפשרי, הסוורום יאכל אותם ובנוסף לכך הוא יעקור אותם מהמצע/כד בו הם שתולים. דג הסוורום נוטה ללכלך את האקווריום, לכן יש לעשות החלפות מים של 30-45% בשבוע, ובנוסף, לכך שאיבות רפש פעם בשבועיים. מומלץ לשמור על ערכי מים תקינים ומאוזנים למרות שדג הסוורום נחשב דג חזק במיוחד.

שותפים מתאימים

דג הסוורום ישתלב רק עם דגים בגודלו ויותר גדולים (מומלץ לשלבו עם אמריקאים שבאים גם מאזור האמזונס), דגים קטנים ממנו או דגים שיכנסו לפיו יהוו לו כטרף/מאכל. שילוב אידאלי עם דג הסוורום יהיו אוסקרים, פאקואים, ארואנות, גאופגואסים, בוקורטי ודגים גדולים דומים.

זיהוי בין המינים

קשה מאוד להבדיל בין הזכר לנקבה, ורק לאחר בדיקה קפדנית ניתן לקבוע. לזכרים בדרך כלל יש סנפירים מחודדים ונקודות חומות אדומות על ראשם. לנקבות בדרך כלל יש כתם כהה על סנפיר הגב שלהן. הזכרים בעלי צבע פחות חזק משל הנקבות.

רבייה

יש לשלב מספר נקבות וזכרים (מומלץ יחס של זכר על שתי נקבות ויותר), לאחר שייווצר זוג הם יתבודדו, לאחר זמן מה תהיה רבייה והטלה. הנקבה תטיל אץ הביצים על משטח חלק כלשהו. הזוג ישמור על הביצים והדגיגים בכל מחיר. לאחר בקיעת הביצים מומלץ להאכיל בשבועיים הראשונים את הדגיגים במזון חי ולאחר מכן ייבש כמו של ההורים.

מזון מומלץ

דג הסורוום לא מוכר כדג בררן והוא אוכל כל. הוא יזון ממזון משחי צף בשרי וצמחי, צמחים, מלפפון, קישוא ועוד ירקות. בנוסף לכך, ניתן להאטכילו בשרימפסים חיים וקפואים, דגים, תולעי דם וכו'.

שאלות ותשובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן