סוקולופי

שם בעברית

סוקולופי

שם לועזי

Powder Blue cichlid

שם מדעי

Pseudotropheus Socolofi

סוג מים

מים מתוקים

משפחה

אמנוניים

מקור

אגם מלאווי, אפריקה

נפח אק' מומלץ

לפחות 120 ליטר

התאמה לריף

קושי גידול

מתאים למתחילים

גודל בוגרים

עד 10 ס"מ

התנהגות

תוקפני

סוג מזון

בשרי וצמחי

טמפ' מומלצת

24 – 28 מעלות

חומציות מים

8.2-8.5 PH

מליחות מים

כללי

הסוקולופי הוא ציקליד נפוץ וקל לגידול המגיע אלינו מאגם מלאווי שבאפריקה. ציקליד הסוקולופי מתאים למתחילים בתחום הציקלידים מאחר ונחשב לציקליד מלוואי עמיד יותר מרוב בני מינו ויסתדר לרוב עם טעויותיהם של המגדלים המתחילים בתחום. צבעו של ציקליד הסוקולופי שהתגלה לראשונה בשנת 1974 על ידי ביולוג ימי בשם "ג'ונסון" נע בקשת הרחבה של גווני התכלת השונים וגודלו המרבי הוא 10 סנטימטרים.

 

גידול באקווריום

את ציקליד הסוקולופי יש לשכן באקווריום שיכול להכיל מים בכמות מינימום 120 ליטרים. ציקליד הסוקולופי מאופיין באופי אגרסיבי ולפיכך יהיה טריטוריאלי כלפי דגים אחרים ולכן חובה לשים באקווריום סלעים רבים שביניהם שכניו לאקווריום יוכלו להרגיש מוגנים ובטוחים. טמפרטורת המים הנדרשת לאקווריום יעודי עבור ציקליד הסוקולופי היא בין 24 ל-28 מעלות צלזיוס, ומידת חומציות שבין 7 ל-8 PH.

 

שותפים מתאימים

את ציקליד הסוקולופי יש לשכן בקבוצות של 4 עד 6 נקבות על כל זכר, כמו כן יש לשכנו עם ציקלידים מאגם מלאווי, באותו רמת תוקפנות ובערך בגודלו. יש לשים לב כי ציקליד הסוקולופי עלול להיות טיפה אגרסיבי כלפי דגים קטנים ממנו.

 

זיהוי בין המינים

צבעו של זכר הסקולופי חזק יותר מצבעה של הנקבה וגודלו המרבי גדול יותר מגודלה המרבי של הנקבה.

 

רבייה

רביית ציקליד הסוקולופי באקווריום הביתי היא אפשרית וקלה בהחלט, ציקליד הסוקולופי הוא דוגר פה, לאחר ההפריה שנעשת בקן שבנה הזכר כדי להרשים את הנקבה הנקבה מכניסה את הביצים המופרות לפיה עד לבקיעתם. לאחר כ-12 עד 18 ימים הדגיגים יוצאים לאוויר העולם. יש להעביר את הדגיגונים לאקווריום יעודי לדגיגונים עד שיגדלו כדי למנוע את האפשרות שיטרפו על ידי שכנם לאקווריום או במקרים קיצוניים ביותר על ידי הורם.

מוצרים רלוונטים מומלצים

דגים דומים

שאלות ותשובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *