סטינגריי אוטורונגו

שם בעברית

סטינגריי אוטורונגו

שם לועזי

Otorongo Ray

שם מדעי

Potamotrygon falkneri

סוג מים

מים מתוקים

משפחה

דגים אחרים

מקור

דרום אמריקה, ארגנטינה, פרו, ברזיל, בוליביה, אורוגווי, פרגווי.

נפח אק' מומלץ

לפחות 650 ליטר

התאמה לריף

קושי גידול

למגדלים מנוסים בלבד

גודל בוגרים

עד 60 ס"מ

התנהגות

מעט תוקפני

סוג מזון

בשרי

טמפ' מומלצת

28 – 24 מעלות

חומציות מים

7.5 – 0.6 pH

מליחות מים

כללי

הסטינגריי האוטורונגו הוא אחד מהסטינגריי הכי יפים שיש, גופו של הדג בצבע חום כהה ועל גופו יש נקודות בצבע חרדל עד חום. מקורו הגאוגרפי של הדג הוא בדרום אמריקה, ארגנטינה, פרו, ברזיל, בוליביה, אורוגווי, פרגווי.

גידול באקווריום

חשוב לספק לדג אקווריום בנפח מינימלי של 650 ליטר לפריט בודד ואילו מעל 1000 ליטר לזוג ומעלה. יש לדאוג לאקווריום בעל מצע חולי שהדג יכול להתחפר בו. בגלל גודלו הענקי של הדג הוא מלכלך המון וחשוב לעשות שאיבות רפש והחלפות מים גדולות וסדירות כדי לשמור על איכות מים טובה. הדג גדל לגודל ענקי של 60 ס"מ וחובה לספק לו פילטרטציה מעולה. על מידות הקרקעית להיות באורך 2 מטר לפחות, ורוחב מינימלי של 70 ס"מ.

שותפים מתאימים

הסטינגריי האוטורונגו יכול לחיות עם בני מינו ועם דגים אחרים. צריך לשלב עם דגים גדולים שלא יכנסו לפיו ולא יפגעו בו, אין לשלב שוכני קרקעית כמו מנקים או דגים כמו דיסקוס אשר יאכלו את שכבת העור של גופו שכבה אשר מגנה עליו.

זיהוי בין המינים

זיהוי בין המינים קל, לזכר יש איברי מין בולטים הנקראים קלספרים ( ClasperS ). איברים אלה עוזרים לזכר להיצמד לנקבה ולהפרות אותה.

רבייה

רבייה אפשרית רק למנוסים. לדג לוקח מספר שנים להגיע לבגרות מינית, צריך לשלב במיכל כמה פריטים מאותו הסוג ולתת להם לבחור את בן או בת זוגם. הזכר ירדוף אחרי הנקבה ואפילו יתקיף אותה, הוא עושה זאת בשביל להפרות אותה והוא ישתמש בקלספרים, אחרי שהוא עשה זאת תמה עבודתו. הנקבה תהיה בהריון בתקופה של 9-12 שבועות ולאחר מכן תשריץ ולדות חיים. הולדות יהיו עם שק חלמון שיזין אותם שבוע. לאחר מכן צריך להאכילם במזון בשרי או מזון חי. מומלץ לעשות שבוע לאחר ההשרצה יש לעשות החלפת מים גדולה בשביל לנקות את כל החומרים שהופרשו מהנקבה בזמן ההשרצה.

מזון מומלץ

הדג נהנה לאכול אוכל בשרי וחי כמו תולעי דם, תולעי קליפורניה ועוד, יש לנסות להרגיל מזון יבש. צריך להאכילם כמה פעמים ביום 3-4 פעמים כמות קטנה. חשוב לא להאכילם בבקר או בעוף על מנת להימנע מבעיות עיכול חמורות.

שאלות ותשובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן