סטינגריי בלאק דיימונד

שם בעברית

סטינגריי בלאק דיימונד

שם לועזי

Leopoldi Stingray (Black Diamond) P13, P62

שם מדעי

Potamotrygon Leopoldi

סוג מים

מים מתוקים

משפחה

סטינגריי

מקור

ברזיל- ריו קסינגו, ריו פרסקו

נפח אק' מומלץ

לפחות 500 ליטר

התאמה לריף

קושי גידול

למגדלים מנוסים בלבד

גודל בוגרים

עד 60 ס"מ

התנהגות

נוטה לתוקפנות

סוג מזון

בשרי

טמפ' מומלצת

29 – 22 מעלות

חומציות מים

7 – 5.5 pH

מליחות מים

כללי

הסטינגריי בלאק דיימונד הוא אחד הסטינגרים היפים ביותר הקיימים ובין היקרים שקיימים בארצנו, בנוסף כמות הפעמים שהביאו אותו לארץ, וכמובן כמות המגדלים שמגדלים את הדג קטנה ומומצמת (בגלל מחיריו המופרזים). הסטינגריי בלאק דיימונד הוא בעצם "רמה" אחת מעל הלאופולדי. קיימות לסטינגריי בלאק דיימונד מספר דוגמאות על הדיסק בניהם ה"אותיות" על הדיסק וכדומה, כמובן המחירים בהתאם. בכללי גופו/דיסקו של הסטינגריי בלאק דיימונד הוא בצבע שחור עם נקודות לבנות בוהקות עליו, גודלו הסופי הוא כ- 60 ס"מ (קוטר דיסק) ללא הזנב שלו. מקורו של הסטינגריי בלאק דיימונד הוא בברזיל בנהר הריו קדינגו ובנהר הריו פרסקו.

 

גידול באקווריום

הסטינגריי בלאק דיימונד לא מתאים למגדלים מתחילים בתחום בלי שום ספק בגלל דרישותיו. הוא דורש אקווריום של החל מ- 500 ליטר, כאשר אורכו החל מ- 160 ס"מ ועומקו 80 ס"מ, לפחות וגובהו 50-60 ס"מ. המצע באקווריום צריך להיות חולי בשביל שהסטינגריי יוכל להתחפר בקלות ולא ייפצע. יש לשים כמה שפחות דקורציה/דברים כלשהם בתחתית האקווריום על מנת לספק לסטינגריי יותר מרחב שחייה, בנוסף אם שמים דקורציה כלשהי באקווריום יש לדאוג שהיא לא תהיה חדה מידי כדי שהסטינגריי לא יחתך. בעקרון דקורציה מתאימה תהיה רק גזעים/שורשים ואולי סלעים כבדים וחלקים כלשהם (כמו חלוקי נחל ששוקלים כמה ק"ג). הסטינגריי בלאק דיימונד דורש פילטרציה חזקה באקווריום, שתעשה לפחות פי 4 מנפח האקווריום, ניתן לכוון את פתח יציאת המים לכוון הקרקע מאחר והסטינגריי (כמו רוב הסטינגרים)יאהב זרימות באקווריום בו הוא חי. החלפות מים של כ- 30% (בערך) פעם בשבוע יספיקו ללא ספק, שאיבות רפש מיותרות מאחר וכאשר הסטינגריי מתחפר הוא מרים את כל הלכלוך שמתחת לחול.

 

שותפים מתאימים

הסטינגריי בלאק דיימונד יטרוף כל דג/חסר חוליות שייכנס לפיו. שותפים מתאימים לו יהיו דגים גדולים שלא יכנסו לפיו או יתקפו אותו ואף יהרגו אותו. דגים כמו ארואנות גדולות, פאקואים (פאקו שחור, פאקו חום, פאקו אדום וכדומה) כל מיני סוגי מטיניסים, סטינגרים נוספים לו (בגודלו) ודגים דומים.

 

זיהוי בין המינים

זיהוי בין המינים אפשרי ואף קל, לזכר יש קלספרים "מתחת" לזנב.

 

רבייה

רבייה של הסטינגריי בלאק דיימונד אפשרית אך קשה. יש לשים שתי נקבות על זכר באקווריום. הזכר יתחיל לחזר ואף לתקוף (ולנשוך) את הנקבה עד שיגיע למצב של זיווג. אחרי הזיווג יש לחכות כ90-100 יום ולאחר מכן תהיה השרצה של הגורים. את הגורים יש להעביר לאקווריום נפרד או לעשות מחיצה עם רשת בין ההורים לגורים, כל זה מחשש לקניבליזם מצד ההורים. את הגורים (הסטינגרים הצעירים) יש להאכיל בשלושת חודשם הראשונים במזון חי, תולעי קליפורניה, תולעי דם, בייבי שרימפ קפוא וכדומה, לאחר שהם יגדלו ניתן להחזירם לאקווריום עם הבוגרים.

 

מזון מומלץ

הסטינגריי בלאק דיימונד כמו שאר הסטינגרים הוא אוכל אוכל בשרי, חי וקפוא ואף ייבש/מסחרי. ניתן להאכילו בשלל מזונות יעודים מסחריים (יבשים). בנוסף אוכל חי/קפוא מתאים לו יהיו תולעי קליפורניה, תולעי דם, דגים, שרימפסים חיים וקפואים וכדומה.

שאלות ותשובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן