סטינגריי לאופולדי

שם בעברית

סטינגריי לאופולדי

שם לועזי

Polka Dot Stingray

שם מדעי

Potamotrygon leopoldi

סוג מים

מים מתוקים

משפחה

דגים אחרים

מקור

ברזיל, נהרות הקסינגו והפרסקו

נפח אק' מומלץ

לפחות 500 ליטר

התאמה לריף

קושי גידול

למגדלים מנוסים בלבד

גודל בוגרים

עד 40 ס"מ

התנהגות

מעט תוקפני

סוג מזון

בשרי

טמפ' מומלצת

22 – 29 מעלות

חומציות מים

7 – 5.5 pH

מליחות מים

כללי

הסטינגריי הלאופולדי הוא אחד ממיני הסטינגריי הכי יפים ומבוקשים. צבעו שחור עם נקודות לבנות על פני גבו. מקום מחיתו של הסטינגריי הוא בברזיל בנהרות הקסינגו והפרסקו. הדג גודל ל40 ס"מ ובטבע הוא יגדל עד 60 ס"מ. רק מגדלים מנוסים יכולים לגדל את הדג הזה בגלל שצריך לספק לו תנאים טובים ואקווריום גדול. הסטינגריי נמצא בסכנת הכחדה בנוסף הוא נמצא ברשימה האדומה של IUCN. לפני הכנסת תרופות למים חשוב להתייעץ עם מומחים בתחום הסטינגריים כי הדג רגיש מאוד.

 

גידול באקווריום

הסטינגריי זקוק לאקווריום בנפח מינימלי של כ-500 ליטר עם מצע דק בשביל שלא יפצע ואפילו מומלץ לא לשים דקורציה כלל. חשוב לספק לו פילטרציה מעולה והחלפות מים סדירות, מומלץ לכסות את הגוף חימום באקווריום כי הסטינגריי יכול להיכוות מימנו מומלץ לעשות כך עם כל סוגי הסטינגריי

 

שותפים מתאימים

מומלץ לשכנו עם דגים קטנים ולא תוקפניים כי דגים אחרים יכולים לפגוע בו וגם להרגו. אך לא לשכנו עם דגים קטנים מידי שיכנסו לפיו.

 

זיהוי בין המינים

זיהוי בין המינים קל, לזכרים יש איברי מין בולטים הנקראים – קלספרים, האיברים הללו עוזרים לזכר להיצמד לנקבה כדי להפרות אותה, הנקבות יותר גדולות מהזכרים.

 

רבייה

הרבייה היא עסק למנוסים בלבד, רק לאחר כמה שנים הזכר יגיע לבגרות מינית, יש לשלב במיכל הרבה פריטים, בזמן הרבייה הזכר ירדוף אחרי הנקבה וגם יתקוף אותה. אחרי שהסטינגריי יבחר את בת זוגתו הוא ישתמש באיבר המין שלו ויפרה את הנקבה ובזה יסיים את תפקידו. ההריון נמשך 9-12 שבועות ואז הנקבה תשריץ הולדות חיים. הולדות חיים הוא שק חלבון אשר יזין אותם במשך שבוע לאחר מכן צריך להאכילם במזון חי או קפוא. מומלץ לאחר ההשרצה לעשות החלפות מים יומיות של 10% בשביל לשמור על ערכי המים. מומלץ להעביר את כל השרצים אל אקווריום נפרד בשביל שהבוגרים לא יפגעו בקטנים או יהרגו אותם.

 

מזון מומלץ

בטבע הסטינגריי נהנה לאכול שרימפסים ודגים חיים אך באקווריום הביתי יש להאכילו בשרימפסים ותולעי דם כמזון פינוק ולנסות להרגילו למזון יבש קבוע צמחי ובשרי. אין להאכילו בבשר בקר עוף וכד' אשר עלולים לגרום לו לבעיות עיכול חמורות. הסטינגריי זקוק לשתי האכלות ביום עקב חילוף החומרים המהיר שלו.

שאלות ותשובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן