סטינגריי מגדלנה

שם בעברית

סטינגריי מגדלנה

שם לועזי

magdalenae River Ray

שם מדעי

magdalenae Potamotrygon

סוג מים

מים מתוקים

משפחה

סטינגריי

מקור

האמזונס, ריו שינגו ומגדלנה

נפח אק' מומלץ

לפחות 400 ליטר

התאמה לריף

קושי גידול

למגדלים מנוסים בלבד

גודל בוגרים

עד 35 ס"מ

התנהגות

מעט תוקפני

סוג מזון

בשרי

טמפ' מומלצת

29 – 23 מעלות

חומציות מים

6.7 – 6.5 pH

מליחות מים

כללי

הסטינגריי מגדלנה נראה מעט בארצנו, והגיע פעמים מועטות, לעיתים ניתן להתבלבל בינו לבין הסטינגריי ריקולוטה (טיקאפ). הסטינגריי מגדלנה מגיע מהאמזונס, ריו שינגו ומגדלנה, תפוצתו הרבה היא באזורי נהר המגדלנה, מכאן בא שמו. הסטינגריי מגדלנה גדל לגודל של עד 35 סנטימטרים, צבעיו חומים צהבהבים עם עיטורים בצבע שחור.

 

גידול באקווריום

הסטינגריי מגדלנה הוא סטינגריי שלרוב מגיע מהטבע ולא מחוות גידול, לכן יש לאקלמו בצורה טובה ונכונה, הסטינגריי אינו מומלץ למתחילים בתחום. הסטינגריי מגדלנה דורש אקווריום של לפחות 400 ליטרים, עם שטח קרקעית רחב, יש לספק לו מצע חולי ככל היותר בשביל שיתחפר בקלות. זרימות חזקות מומלצות, כמובן בשביל לדמות את הטבע של הסטינגריי. יש לשמור על ערכי מים מעולים ככל היותר באקווריום בו שוכן הסטינגריי מגדלנה, החלפות מים של כ- 30% לפחות פעם בשבוע. יש לשים לב שרמת ה- PH בסדר וכמובן לשאר הערכים.

 

שותפים מתאימים

הסטינגריי מגדלנה הוא סטינגריי עדין יחסית ואין לשכנו עם דגים תוקפניים במיוחד. ניתן לשכנו עם סטינגרים נוספים, אוסקרים, ארואנות, פאקואים ודגים דומים. יש לשים לב שדגים קטנים כמו גופים, סייפנים, מולים ועוד הוא יהוו לו כמזון.

 

זיהוי בין המינים

אפשרי וקל. לזכר יהיו קלספרים בפלג גופו התחתון. בנוסף הנקבות נוטות להגיע לגודל של כ- 35 סנטימטרים (בטבע אף 40 ס"מ) לעומת הזכרים שמגיעים ל- 30 סנטימטרים.

 

רבייה

רבייה קשה עד בלתי אפשרית. יש לשכן זכר עם שתי נקבות ולחכות לזיווג. לאחר הזיווג ממתינים בערך 90-100 ימים ונולדים הגורים. מומלץ להפריד את הגורים מההורים על מנת שלא יאכלו (קניבליזם מצד ההורים), ניתן להעבירם למחיצה באקווריום או לאקווריום אחר. יש להאכיל את הגורים בשלושת חודשם הראשונים (לפחות) במזון חי ולאחר מכן להרגיל לייבש.

 

מזון מומלץ

הסטינגריי מגדלנה לרוב מתקשה לאכול מזון ייבש ויאכל בעיקר תולעי דם, שרימפסים קפואים, תולעים למנהם, דגים וכדומה. ניתן להרגילו למזונות קפואים כמו שרימפסים ואז למזון ייבש (כמזון עיקרי).

שאלות ותשובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

קבוצת הפייסבוק החדשה שלנו

משפחת פישי גדלה ומתרחבת!

כדי לתת לכם מקום לשאול את כל השאלות שרציתם, להכיר חברים מהתחום, למכור ולקנות ציוד ודגים, פתחנו עבורכם את קבוצת הפייסבוק הרשמית של פישי.

כל שאתם צריכים לעשות זה ללחוץ על הקישור ולהצטרף אלינו למשפחה