סטינגריי מוטורו

שם בעברית

סטינגריי מוטורו

שם לועזי

Motoro Stingray

שם מדעי

Potamotrygon motoro

סוג מים

מים מתוקים

משפחה

סטינגריי

מקור

דרום אמריקה- האמזונס

נפח אק' מומלץ

לפחות 400 ליטר

התאמה לריף

קושי גידול

לא מומלץ למתחילים

גודל בוגרים

עד 50 ס"מ

התנהגות

נוטה לתוקפנות

סוג מזון

בשרי

טמפ' מומלצת

23 – 29 מעלות

חומציות מים

5.6 – 5.7 pH

מליחות מים

ללי

הסטינגריי מוטורו גדל בדרום אמריקה, תפוצתו נרחבת מאוד בנהרות המים המתוקים אשר נמצאים שם, הוא נמצא לרוב באגם האמזונס. הסטינגריי מוטורו הוא הסטינגריי הכי נפוץ אצל המגדלים באצרנו ומחיריו יחסית נמוכים בהשוואה לרוב הסטינגרים הקיימים בתחום. הסטינגריי מוטורו גדל לגודל של 50 ס"מ ומתאפיין בגוף חום חלש עם נקודות צהבהבות חומות על פני גופו. לרוב באקווריום הביתי הסטינגריי מוטורו גדל לגודל של 30 ס"מ קוטר דיסק, אך עם אקווריום ושטח גדול ומרחב שחייה לא תהיה לו בעיה לגדול יותר מ- 30 ס"מ. הסטינגריי מוטורו הינו תוקפני ויאכל מזון בשרי חי וגם ייבש.

 

גידול באקווריום

הסטינגריי מוטורו דורש אקווריום בעל נפח של 400 ליטר ומעלה, כאשר אורך האקווריום הוא 150 ס"מ גובה לפחות 50 ס"מ וגן עומקו/רוחבו 50 ס"מ ומעלה. הסטינגריי מוטורו כמו כל הסטינגרים נוטה להתחפר בחול, על מנת שהוא לא יפצע ויוכל להתחפר בקלות יש לשים לו מצע חולי או בלי מצע בכלל (יש פה גם עניין של טעם). הסטינגריי מוטורו יחסית מלכלך המון, הוא ידרוש מערכת פילטרציה חזקה יחסית של לפחות פי 4 מנפח האקווריום עם ערכים תקינים ומאוזנים. החלפות מים סדירות של 40% בשבוע הינן חובה. הסטינגריי מוטורו בטבע חי במקומות בהם אין שמש ישירה והוא יעדיף תאורה חלשה ולא חזקה.

 

שותפים מתאימים

שותפים מתאימים לסטינגריי מוטורו יהיו דגים גדולים שלא יכנסו לפיו מאחר וכל דג שיכנס לפיו יאכל. כמו כן, יש לשלבו עם דגים שלא תוקפניים מידי שלא יפצעו או יהרגו אותו, דגים כמו ארואנות, פאקואים, פיקוקי באס וכו' יהיו נהדרים לשילוב, סטינגירם בגודל כמו שלו גם יהיו מעולים לשילוב.

 

זיהוי בין המינים

זיהוי בין המינים פשוט ביותר. לזכר יש מתחת ועל יד הזנב קלספרים.

 

רבייה

רבייה אפשרית, לאחר המון חיזורים של הזכר הוא יהפוך אתה נקבה ויהיה זיווג- הזיווג יערך מספר דקות. לאחר כ- 90-110 ימים הנקבה "תמליט" גורים. יש להפריד את הגורים ולגדל במחיצה באקווריום או באקווריום בו התנאים שווים, יש צורך להעבירם מחשש לקניבליזם מצד ההורים או תקיפות מצד דגים גדולים מהם. יש להאכיל את הגורים בשבועיים הראשונים באוכל חי וכל השאר ייבש/קפוא.

 

מזון מומלץ

תזונתו של סטינגריי מוטורו תהייה מורכבת אך ורק ממזון בשרי מובחר קפוא או חי. ניתן לנסות להרגילו למזון תעשייתי, אך הדבר לא פשוט ולא כל סטינגרי יסכים. הוא יאכל דגים, תועלים חיות וקפואות, שרימפסים חיים וקפואים וכו'…

שאלות ותשובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

קבוצת הפייסבוק החדשה שלנו

משפחת פישי גדלה ומתרחבת!

כדי לתת לכם מקום לשאול את כל השאלות שרציתם, להכיר חברים מהתחום, למכור ולקנות ציוד ודגים, פתחנו עבורכם את קבוצת הפייסבוק הרשמית של פישי.

כל שאתם צריכים לעשות זה ללחוץ על הקישור ולהצטרף אלינו למשפחה