סטינגריי נהר קוצני

שם בעברית

סטינגריי נהר קוצני

שם לועזי

Thorny river stingray

שם מדעי

Potamotrygon constellata

סוג מים

מים מתוקים

משפחה

דגים אחרים

מקור

דרום אמריקה

נפח אק' מומלץ

לפחות 500 ליטר

התאמה לריף

קושי גידול

למגדלים מנוסים בלבד

גודל בוגרים

עד 46 ס"מ

התנהגות

מעט תוקפני

סוג מזון

בשרי

טמפ' מומלצת

22 – 30 מעלות

חומציות מים

6 – 7 pH

מליחות מים

כללי

סטינגריי נהר קוצני מגיע אלינו מאמריקה, ממקורות מים מתוקים למנהם. הוא זן שהתגלה יחסית לאחרונה. זהו זה הנחשב לנדיר מאוד בעולם ולכן מעט מאוד ידוע עליו. סטינגריי נהר קוצני נמצא כיום ברשימת הזנים במצב הכחדה של IUCN. בין הסיבות העיקריות להכחדו היא פלישה והריסה של אזורי מחייה טבעיים אשר גורמים לאט לאט להכחדתו. בעקבות הכחדתו הוקמו חוות גידול ושימור של זן זה באזורי המחייה הטבעיים שלו. צבעיו צהבהבים עם עיטורים שחורים קטנים, גודלו הסופי הוא 45-46 סנטימטרים.

 

גידול באקווריום

הסטינגריי דורש אקווריום תנאי מים טובים ויצבים. הסטינגריי סטינגריי נהר קוצני דורש אקורויום בנפח של כ- 500 ליטרים, שאורכו 150 ס"מ, עומקו/רוחבו: 60 לפחות וגובהו: 50 גם כן, אלו מידות מנימליות. יש לספק לסטינגריי נהר קוצני אקווריום עם שטח קרקעית גדול, ומצע חולי.

 

שותפים מתאימים

שותפים אדאלים לסטינגריי נהר קוצני יהיו דגים גדולים ממפתח פיו ולא אגרסיביים מידי שיתקפו ואף יהרגו אותו. דגים כמו אוסקרים, אראונות, סטינגרים (בגדולו), גאופגוסים גדולים ודגים דומים. ניתן לשלבו גם עם דגים יותר רגועים כמו דיסקוסים וסקלרים בוגרים שלא יכנסו גם הם לפיו.

 

זיהוי בין המינים

אפשרי, בעזרת הקלספרים שיש לזכר בחלק התחתון של הדיסק.

 

רבייה

לא ידוע על רבייה בשבי של הסטינריי נהר קוצני.

 

מזון מומלץ

את הסטינגריי נהר קוצני יהיה קשה ביותר להרגיל למזון יבש, הוא ניזון ממזון חי וקפוא כמו תולעי דם שרימפסים חיים וקפואים ועוד.

שאלות ותשובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן