סטינגריי פלורידה (אטלנטי)

שם בעברית

סטינגריי פלורידה (אטלנטי)

שם לועזי

Florida ray

שם מדעי

Dasyatis sabina

סוג מים

מים מתוקים

משפחה

דגים אחרים

מקור

פלורידה

נפח אק' מומלץ

לפחות 450 ליטר

התאמה לריף

קושי גידול

למגדלים מנוסים בלבד

גודל בוגרים

עד 45 ס"מ

התנהגות

מעט תוקפני

סוג מזון

בשרי

טמפ' מומלצת

15 – 30 מעלות

חומציות מים

6 – 7 pH

מליחות מים

כללי

הסטינגריי פלורידה כפי ששמו מרמז מגיע אלינו מאזור פלורידה ומצוי בנהר סנט ג'ון, הוא חי במקורות מים נוספים באזורים כמו מקסיקו, טקסס ועוד, הסטינגריי פלורידה חי בדרך כלל באזורים של מים מתוקים אבל הוא מצוי גם באזורים של מים מליחים. סטינגריי פלורידה חי באזורים רדודים ובשפכי נהר והוא אחד מזני הסטינגריי של המים המתוקים הקטנים ביותר בעולם. שמו השני הוא סטינגריי אטלנטי (באנגלית- Atlantic Stingray). הסטינגריי פלורידה הוא אחד המינים הפחות גדולים שקיימים, קוטר הדיסק שלו הוא 45 סנטימטרים (לא כולל זנבו). צבע דיסקו הוא חום צהבהב. הסטינגריי פלורידה הוא דג יקר שלא נראה באצרנו.

 

גידול באקווריום

הסטינגריי פלורידה דור שאקווריום של לפחות 450 ליטר עם תנאי/ערכי מים גבוהים. מידות האקווריום המתאימות לו הן 120 אורך, עומק/רוחב לפחות 55, וגובה החל מ- 50 ס"מ. הסטינגריי פלורידה דורש מצע חולי באקווריום על מנת שיוכל להתחפר ללא בעיה או להיפצע בעת ההתחפרות בחול. דקורציה באקווריום אפשרית אך לא מומלץ שהיא תהיה בקרקעית מאחר וזה לוקח לסטינגריי פלורידה מרחב לשחות ולהתחפר בו, אם מחליטים לשים דקורציה אסור שהיא תהיה חדה מאחר והיא יכולה לפגוע בסטינגריי, דקורציה שתבוא בחשבון הם סלעים חלקים (חלוקי נחל לדוגמה), מסלעה כלשהי, גזעים ושורשים למינהם גם כן יבואו בחשבון. החלפות מים שבועיות של לפחות 30% הן חובה, פילטרציה חזקה של פי 4 מנפח האקווריום דרושה ללא ספק. הסטינגריי פלורידה כמו כל הסטינגרים יאהב זרמים באקווריום, משאבות גלים או יציעת הפילטר יבואו בחשבון לצורך הנושא.

 

שותפים מתאימים

הסטינגריי פלורידה יאכל כל דג שיכנס לפיו. שותפים מתאימים לו יהיו דגים גדולים ולא תוקפניים במיוחד, דגים כמו גאופגוסים, אוסקרים, ארואנות, טייגר פיש ודגים דומים להם, ניתן לשלבו עם סטינגרים נוספים בגודלו.

 

זיהוי בין המינים

זיהוי בין המינים אפשרי ואף קל. לזכר יש קלספרים בפלג גופו התחתון.

 

רבייה

לא ידוע על רבייה בשבי. בטבע הזכר בוחר נקבה ומתחיל לחזר אחריה, הדבר בא לידי ביטוי בהצקות, נשיכות, ותקיפות. לאחר שהוא מצליח לזווג אותה, ולאחר 90-100 יום יוולדו הגורים.

 

מזון מומלץ

את הסטינגריי פלורידה יהיה קשה מאוד להרגיל למזון יבש, הוא ניזון מאוכל חי או קפוא כמו שרימפסים, תולעי דם ארטמיה ועוד…

שאלות ותשובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן