סטנופרקה אקוטיספס

שם בעברית

סטנופרקה אקוטיספס

שם לועזי

Satanoperca acuticeps

שם מדעי

סוג מים

מים מתוקים

משפחה

אמנוניים

מקור

נהר האמזונאס, ברזיל.

נפח אק' מומלץ

לפחות 250 ליטר

התאמה לריף

קושי גידול

מתאים למתחילים

גודל בוגרים

עד 18 ס"מ

התנהגות

נוטה לתוקפנות

סוג מזון

בשרי וצמחי

טמפ' מומלצת

24 – 29 מעלות

חומציות מים

6 – 7.5 pH

מליחות מים

כללי

דג זה משויך לקבוצת הסטנופרקות המצומצמת. נוטים להיתבלבל בדרך כלל בינו לבין סטנופרקה דיימון באיכות ירודה, שכן דג זה אינו נפוץ בחנויות ביחס לסטנופרקה דיימון. הצבע הבולט במפוע צבעיו של דג זה הוא צבע בז', בדומה לקרובי משפחתו סטנופרקה ג'ורפרי וסטנופרקה לילית. סימן ההיכר של הסטנופרקה אקוטיספס, אשר מבדיל אותו מהן, הן ארבעת הנקודות השחורות המעטרות את גופו לצד שורות של נקודות כחולות ובוהקות. כמו קרובי משפחתו, גופו של הסט. אקוטיספס צר וראשו מחודד ומרשים. לדג יש תפוצה ניכרת בנהר הריו נגרו ובריו ברנקו.

 

גידול באקווריום

הסטנופרקה אקוטיספס מעדיף טמפ' שנעה בין 26-30 מעלות צלסיוז, תאורה חלשה ומקומות מיסתור שאפשר לספק לו בעזרת גזעים, שורשים וכו. יש לדאוג לדג זה למצע חולי דק שכן הוא ממשפחת "נברני מצע" / "אכלני אדמה". כלומר, דג זה מסנן את מזונו מן החצץ. הסטנופרקה אקוטיספס דרש אקווריום בנפח של 250 ליטרים לכל הפחות. בנוסף, מוגדר דג זה כדג להקה ויעדיף שיכו באקווריום במסגרת של קבוצה המונה 4 פרטים לפחות. הדג אינו קל לגידול אך גם לא קשה במיוחד. יש לדאוג לכך שהאקווריום יהיה יציב ובעל טמפ' וערך ph קבועים ולהחלפות מים בתדירות קבועה.

 

שותפים מתאימים

שותפים אידיאליים עבור סט. אקוטיספס יהיו קרובי משפחתו (סט דיימון, ג'ורפרי, לילת וכו'…), דרום אמריקאים נפוצים כגון: אוארו, היקלי, סוורום ודגים ממשפחת הגאופגוסים.יש אפשרות גם לשלב שוכני קרקעית כמו קורי' , Lים, ובוטיות עם דג זה.

 

זיהוי בין המינים

קשה. יש הטוענים שהשובלים של הזכר ארוכים יותר, ובנוסף שהזכר יהיה גדול מהנקבה.

 

רבייה

הרביה אפשרית. יש לידאוג למים רכים וחומציים (אוסמוזה, ph 6). הזוג יחפור בור באדמה ובו הנקבה תטיל את הביצים. הנקבה תשמור על הביצים בעוד שהזכר ישמור עלל אזור ההטלה. לאחר 48 שעות הביצים יבקעו. הדגיגים יזונו במשך יומיים- שלושה משק החלבון אשר איתו הם נולדים. את הדגיגים מומלץ להעביר למיכל מבודד כשלושה ימים אחרי הבקיעה (ברגע שיסיימו לאכול את שק החלבון) ושם ניתן להאכיל אותם עד גיל שבועיים בארטמיה, ולאחר שבועיים ניתן להאכיל אותם במזון מרוסק היטב של הבוגרים.

 

מזון מומלץ

סט. אקוטיספס הינו אוכל כל. יש לגוון בין תזונה בשרית לצמחית ו"לפנק" במזון חי/קפוא פעם בשבוע.

שאלות ותשובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן