סטנופרקה דימון

שם בעברית

סטנופרקה דימון

שם לועזי

Spotted Demonfish

שם מדעי

Satanopreca Deamon

סוג מים

מים מתוקים

משפחה

אמנוניים

מקור

ריו אורינוקו, ברזיל

נפח אק' מומלץ

לפחות 300 ליטר

התאמה לריף

קושי גידול

לא מומלץ למתחילים

גודל בוגרים

עד 30 ס"מ

התנהגות

מעט תוקפני

סוג מזון

בשרי וצמחי

טמפ' מומלצת

28 – 30 מעלות

חומציות מים

4 – 6 pH

מליחות מים

כללי

הסטנופרקה דימון מגיע אלינו מנהר ריו אורינוקו שנמצא באזור ברזיל, דרום אמריקה. צבעו חום, בעל נקודות ירוקות לאורך גופו, סנפיריו אדמדמים ומעוטר שובלים ארוכים. גודלו הסופי מגיע עד לכ-30 ס"מ.

 

גידול באקווריום

הסטנופרקה דימון דורש אקווריום בעל נפח 300 ליטר לכל הפחות, מקומות מסתור (מומלץ גזעים ועלים מיובשים למיניהם כדי לדמות את סביבתו הטבעית) ומומלץ מאוד לספק לו חצץ חולי מכוון ששיך למשפחת "סנני החול". חשוב לשמור על איכות מים טובה במיוחד.

 

שותפים מתאימים

דג זה שקט יחסית ויש לשלבו יחד עם ציקלידים דרום אמריקאים שלווים כמותו כגון: סטנופרקות וגאופגוסים למיניהם, אוארו, היקלי וכד'.

 

זיהוי בין המינים

לא ידוע בוודאות כיצד להבדיל בין המינים של הסטנופרקה דימון. לפי תיעודים של מגדלים הזכר מגדל שובלים ארוכים יותר מהנקבה והנקבה עגלגלה יותר מהזכר.

 

רבייה

בכדי להרבות את דג זה יש להנמיך את רמת החומציות משמעותית- לכיוון ה5 pH, ולהאכיל במגוון מזונות חיים. לאחר שהנקבה תטיל את הביצים זוג ההורים יכסו אותם בחצץ או בדקורציה מהאקווריום- מעשה הייחודי לזן זה. לאחר שיבקעו, הדגיגים יזונו בעיקר ממזונות חיים כמו ארטמיה.

 

מזון מומלץ

הסטנופרקה דימון אינו בררן כלל באכילתו, ויזון מרוב המזונות המוצעים לו. עם זאת, רצוי לספק לו דיאטה של מזון צמחי ובשרי כאחד.

שאלות ותשובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן