סינספילום

שם בעברית

סינספילום

שם לועזי

Fire Head

שם מדעי

Vieja synspila

סוג מים

מים מתוקים

משפחה

אמנוניים

מקור

מרכז אמריקה

נפח אק' מומלץ

לפחות 400 ליטר

התאמה לריף

קושי גידול

לא מומלץ למתחילים

גודל בוגרים

עד 40 ס"מ

התנהגות

מעט תוקפני

סוג מזון

אוכל חי

טמפ' מומלצת

24 – 28 מעלות

חומציות מים

7 – 8 pH

מליחות מים

כללי

הסינספולים הינו סוג של ויאג'ה, הוא נחשב לאחד הדגים הנפוצים ביותר במשפחתו, כמו כן ניתן להשיגו אצל המון חנויות ומגדלים. הסינספולים מגיע אלינו ממרכז אמריקה- מקסיקו וגואטמלה. מדובר בדג מאסיבי וגדול, בעל נוכחות וצבעים מרשימים. עם משחק נכון בתאורה דג זה יכול להיות הדג המרכזי והעיקרי ביותר בכול אקווריום. כמו רוב הדגים אשר מקורם במרכז אמריקה, צורת גופו של הסינספולים מעוגלת, והזכרים הדומיננטיים יפתחו לעצמם בליטה נאה על ראשם.

גידול באקווריום

הסינספולים הינו דג מאוד עמיד ונוח לגידול, אך עם זאת מדובר בדג אכלן שמלכלך נורא. בשל כך על המגדל לשמור על איכות מים טובה, החלפות מים סדירות ושאיבות רפש קבועות. מכיוון שדג זה מאוד מאסיבי וגדול, עליו לחיות באקווריום שמידותיו לפחות- 1.4 מטר אורך ו 50 ס"מ רוחב, מומלץ לא לרדת מ- 400 ליטר. דקורציה מתאימה לסינספולים תהיה: חלוקי נחל גדולים וגזעים. בטבע- דג זה שוכן באזורים עם צמחייה צפופה, שאין בהם זרימה. לכן חשוב להימנע ממכשירים אשר יצרו זרימות חזקות (כגון:פילטרים).

שותפים מתאימים

אף על פי שמדובר בדג גדול ממדים וחזק, הסינספולים הינו אדיש מאוד ולא יתקוף שוכנים שאינם מבני מינו / דומים לו. לכן שילובו עם דגים מאזורי דרום אמריקה יצליחו בקלות. על מנת לשלב כמה זכרים באותו אקווריום, דרוש מיכל גדול אשר יעבור לפחות את ה- 2 מטר אורך, אחרת הזכרים יערכו בניהם קרבות עזים על טרטוריה.

זיהוי בין המינים

בדרך כלל לזכרים דומיננטים תצמח בליטה נאה על ראשם, והנקבות יהיו קטנות ועגולות יותר מהזכרים. כמו כן ניתן להבחין גם על ידי הבדלי הצבעים- הזכרים יציגו צבעים יותר עזים ומגוונים לעומת הנקבות.

רבייה

הרבייה של הסינספולים קלה יחסית- מומלץ לבודד זוג למיכל בנפח 250 ליטר לכול הפחות, ששם גם יגדלו הדגיגים לאחר הפרדת ההורים. דג זה הינו מטיל מצע, הזוג יחפור לעצמם בחצץ גומה או שימצאו לעצמם חלוק נחל שטוח ומתאים, שם הם יטילו בין 100 ל- 600 ביצים. לאחר יומיים שלושה הביצים יבקעו והלרוות יהיו ניזונים משק החלבון שלהם, לאחר יומיים נוספים הדגיגים יחלו לשחות בחופשיות (יחסית), עם זאת עדין הם יהיו שמורים על ידי ההורים. מומלץ לתת לדגיגים לאכול ארטמיה מובקעת כבר מהיום השני לתחילת חייהם. לאחר שבועיים עד חודש יש לבודד את ההורים מהדגיגים ולהמשיך לגדלם לבד, אחרת יהפכו למזון עבור ההורים. יש לשים לב שלדג זה יש נטייה נורא לא נעימה "להתרבות" עם דגים אחרים שאינם מבני מינו, אפילו עם דרום אמריקאים. בחלק מהמקרים הרבייה לא תצא מוצלחת ויתפתחו סתם ציפיות.

מזון מומלץ

הסינספולים הינו דג- טורף, אכלן בשר מובהק ואינו בררן גדול. מומלץ לפנק אותו מידי פעם ב- קציצת לב בקר או במזונות קפואים / חיים, על מנת שיציג צבעים יפים יותר ויהיה פעיל. בעקבות שדג זה דורש הרבה מזון, יש לדאוג להאכלות סבירות ומכובדות.

שאלות ותשובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

קבוצת הפייסבוק החדשה שלנו

משפחת פישי גדלה ומתרחבת!

כדי לתת לכם מקום לשאול את כל השאלות שרציתם, להכיר חברים מהתחום, למכור ולקנות ציוד ודגים, פתחנו עבורכם את קבוצת הפייסבוק הרשמית של פישי.

כל שאתם צריכים לעשות זה ללחוץ על הקישור ולהצטרף אלינו למשפחה