סלוויני

שם בעברית

סלוויני

שם לועזי

Salvini Cichlid

שם מדעי

Cichlasoma salvini

סוג מים

מים מתוקים

משפחה

אמנוניים

מקור

דרום אמריקה

נפח אק' מומלץ

לפחות 200 ליטר

התאמה לריף

קושי גידול

מתאים למתחילים

גודל בוגרים

עד 20 ס"מ

התנהגות

תוקפני ביותר

סוג מזון

בשרי

טמפ' מומלצת

24 – 28 מעלות

חומציות מים

7 – 8 pH

מליחות מים

כללי

ציקליד סלוויני הוא דג חדש יחסית ומדהים ביופיו. זהו ציקליד אמריקאי תוקפני מאוד, ציקליד סלוויני מגיע מדרום אמריקה, שם הוא שוחה בנהרות ולגונות עשירות בצמחיה המספקות לו מסתור ומחסה. גודלו המקסימלי של דג הסלוויני הוא 20 סנטימטר ויש להחזיקו באקווריום גדול.

גידול באקווריום

גודלו המקסימלי של דג הסלוויני הוא 20 סנטימטר ויש להחזיקו באקווריום גדול. אקווריום אידיאלי עבור הסלוויני יכלול צמחיה מפלסטיק, עצים ודקורציה מספיק גדולה כדי שקו הראיה בין הדגים יוכלו להשבר וכל אחד יוכל למצוא מחבוא. קרקע חולית מומלצת מאחר והסלוויני אוהב לחפש מזון בחול מידי פעם.

שותפים מתאימים

לפני שאתה רץ לקנות ציקליד סלוויני עלייך לזכור כי זהו אחד מהדגים התוקפניים ביותר בתחביב, ובהיעדר ידע מספק הוא יהיה הדג היחיד באקווריום שלך. ציקליד סלוויני נוטה ליהיות אגרסיבי מאוד ותוקפני כלפי כל דג קטן ממנו, ובנוסף גם כלפי בני מינו, זכרים ונקבות כאחד. הדרך היחידה לגדל זוג דגי סלוויני היא לגדלם ביחד עוד מהיותם דגיגים. פעל לפי העצות הבאות על מנת להפחית את האגרסיביות של הסלוויני: ציקליד סלוויני לא יהיה תוקפני כלפי דגים גדולים ממנו בצורה משמעותית, רצוי דגים שלא סובלים הצקות, כמו ציקלידים אמריקאים גדולים (אוסקר, סוורום, תוכי דם וכו').

זיהוי בין המינים

זיהוי בין המינים אינו ידוע.

רבייה

רבייה קשה עד בלתי אפשרית.

מזון מומלץ

דג סלוויני איננו אכלן בררן, האכל אותו במזון כגון ארטמיה, בשר בקר, דגים חיים, פלנקטון, מזון גרגירים והאוכל האהוב עליו, תולעי דם

שאלות ותשובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן