סקלר פרואני

שם בעברית

סקלר פרואני

שם לועזי

peruvian wild angelfish

שם מדעי

Pterophyllum scalare

סוג מים

מים מתוקים

משפחה

אמנוניים

מקור

דרום אמריקה, אמזונאס

נפח אק' מומלץ

לפחות 100 ליטר

התאמה לריף

קושי גידול

לא מומלץ למתחילים

גודל בוגרים

עד 15 ס"מ

התנהגות

מעט תוקפני

סוג מזון

בשרי וצמחי

טמפ' מומלצת

24 – 28 מעלות

חומציות מים

6 – 7.5 pH

מליחות מים

כללי

הסקלר פרואני נחשב לסקלר ה"מקורי" אשר מגיע מנהר האמזונאס, תפוצתו מגוונת. גובהו מגיע עד כ- 25 סנטימטרים ולעיתים יותר, אורכו מגיע עד 15 סנטימטרים. הסקלר פרואני הינו דג להקה.

 

גידול באקווריום

בשביל זוג יש להצטייד באקווריום בנפח 100 ליטרים לפחות ואילו ללהקה 250 ליטר. בדרך כלל משכנים את הסקלר פרואני באקווריום צמחייה. מומלץ גם לשלב באקווריום עם סקלר פרואני גזעים ואבנים שידמו את סביבת מחייתם בטבע. יש לדאוג לערכי מים טובים עבור הסקלר פרואני. מומלץ להחזיק כמה פריטים באקווריום. הוא אינו מתאים למתחילים.

 

שותפים מתאימים

שותפים טובים לאקווריום יהיו:טטרות מהירות וגדולות,גאופגוסים למיניהם, דגי חתול,קשתות, ציקלידים אמריקאיים סמי אגרסיביים. ציקלידים אגרסיביים עלולים לפגוע ואף להרוג את הסקלר פרואני. טטרות קטנות ודגים קטנים עלולים להאכל על ידי סקלר פרואני בוגר.

 

זיהוי בין המינים

זיהוי וודאי ניתן לבצע אך ורק בתקופת הרבייה, לנקבה פפילה עגולה ולזכר ארוכה ודקה. לפעמים הזכר נוטה להיות עגול יותר מאשר הנקבה.

 

רבייה

בשביל להגיע למצב של רבייה מומלץ לגדל קבוצה של סקלרים פרואנים עד לבגרות ואז יווצרו זוגות ויישארו כך עד שהמוות יפריד בינהם [הסקלר הוא דג מונוגמי]. כאשר אחד מבני הזוג מת הבן זוג השני יישאר בודד כל חייו. הזוג שיווצר יתפוס פינה ויגרש כל דג אשר יתקרב לאזור שלהם. כאשר רואים כזאת התנהגות מומלץ להעביר את הזוג לאקווריום נפרד ויש לספק לו צמחים עם עלים רחבים(אנוביה לדוגמה), יש לשמור על טמפרטורה של 28-29 מעלות, PH 7. בשביל לעודד את תהליך הרבייה יש להאכיל במזון חיי משובח (ארטמיה, תולעי דם וכדומה…). הנקבה יכולה להטיל 500-1,000 ביצים. בהטלות הראשונות הם עלולים לאכול את הביצים, אך אין מה לדאוג, עם הזמן הזוג יצבו ניסיון ולא יאכל את הביצים.

 

מזון מומלץ

הסקלר פרואני הינו אוכל כל. מומלץ לשלב בתזונתו מספר סוגי מזונות בשריים וצמחיים. יש לזכור כי הוא עלול לאכול דגים אשר יכנסו לפיו. מומלץ להאכילם מידי שבוע במזון חיי או קפוא.

שאלות ותשובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן