סרטן ערפד

שם בעברית

סרטן ערפד

שם לועזי

Blue Vampire Crab

שם מדעי

Geosesarma SP

סוג מים

מים מתוקים

משפחה

סרטנים

מקור

סלוואסי, דרום מזרח אסיה

נפח אק' מומלץ

לפחות 60 ליטר

התאמה לריף

קושי גידול

לא מומלץ למתחילים

גודל בוגרים

עד 3 ס"מ

התנהגות

מעט תוקפני

סוג מזון

בשרי וצמחי

טמפ' מומלצת

22 – 28 מעלות

חומציות מים

6.5 – 7.5 pH

מליחות מים

כללי

סרטן הערפד הוא ללא ספק בין הסרטנים בעלי הצבעים היפים ביותר, צבע גופו סגול יין, צבע עיניו כתום או צהוב וגבו גם צהוב למרות שישנם כאלה בעלי גב כחול. מבנה גופו של הסרטן הינו 4 רגליים בכל צד, צבתות שריריות בחזית וגוף דמוי דיסקצ(ת עיגול). סרטן הערפד מגיע במקור מנחלים בדרום מזרח אסיה. הסרטן מגיע מעת לעת והופך ליותר שכיח עקב גודלו הקטן וצבעיו החזקים.

 

גידול באקווריום

נפח אקווריום מינימאלי הוא 40 ליטר. סרטן הערפד צריך טרריום או אקווריום מוסב לטררריום ברוחב של 30 ס"מ ואורך של 30 ס"מ ולקבוצה אורך של 60 ס"מ. הסרטן ערפד זקוק למצע שיוכל להתחפר בו וגם לסלע גבוהה או סידור דומה לטיפוס(מעל פני המים). כמה שיותר מקומות מסתור יותר טוב. סרטן הערפד זקוק לצמחייה ויש לשמור על תנאי לחות מתאימים. סרטן הערפד יחסית רגיש וצריך פילטרציה מעולה וגם החלפות מים של 10%-20% פעם בשבוע. סרטן הערפד זקוק לחלק יבש, כלומר צריך ליצור עבורו במיכל חלק עם מים וחלק יבש ללא מים.

 

שותפים מתאימים

חוץ ממריבות בין זכרים, סרטן הערפד הוא עדין מאד ואם יש מספיק מקומות מסתור יש הטוענים שאפשר לגדלו אפילו עם שרימפים וחלזונות, אך מפעם לפעם קיים סיכוי שסרטן הערפד ינשנש את חסרי החוליות. אין לשכנו עם דגים גדולים ממנו דגים גדולים מ6-8 ס"מ עשויים לראות בו כחטיף.

 

זיהוי בין המינים

בטנם של הזכרים צר בהרבה משל הנקבות. צבע הצבתות בדרך כלל גם שונה.

 

רבייה

הרבייה היא במים מתוקים ללא צורך בטקס מעבר בין מתוקים למלוחים. כל חצי שנה הנקבה תישא כ50-60 ביצים, מהביצים בוקעים סרטנים עצמיים אשר יזונו מן המזון של הבוגרים, רק גרוס. הביצים גדולות יחסית כ1 מ"מ. כמה שיותר מקומות מזון רבייה יותר מוצלחת.

 

מזון מומלץ

הסרטן יזון בעיקר ממזון חי כמו תולעים וכדומה אך גם ינשנש מזון איכותי לשוכני קרקעית.

מוצרים רלוונטים מומלצים

דגים דומים

שאלות ותשובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *