סרטן פנתר

שם בעברית

סרטן פנתר

שם לועזי

Panther Crab

שם מדעי

Parathelphusa pantherina

סוג מים

מים מתוקים

משפחה

סרטנים

מקור

סלוואסי, גיאנה החדשה , אינדונזיה

נפח אק' מומלץ

לפחות 45 ליטר

התאמה לריף

קושי גידול

מתאים למתחילים

גודל בוגרים

עד 12 ס"מ

התנהגות

תוקפני

סוג מזון

בשרי וצמחי

טמפ' מומלצת

24 – 26 מעלות

חומציות מים

8.2 – 7.8 pH

מליחות מים

כללי

הסרטן פנתר (Panther Crab) מגיע מאזורי סלוואסי בעיקר מנחלים ומקרות מים מתוקים, ניתן למצוא אותו גם בגיאנה החדשה ובאינדונזיה, גודלו הסופי הוא 12-13 ס"מ. הסרטן פנתר קיבל את שמו בגלל הנקודות שיש על גופו שמזכירות פנתר, צבעו נע בין צהוב לכתום. הסרטן פנתר הוא בעל אופי תוקפני. הסרטן פנתר הנו אוכל כל.

 

גידול באקווריום

הסרטן פנתר הוא סרטן שמתאים למתחילים בתחום מאחר והוא סרטן די עמיד וחזק. הסרטן פנתר הוא תוקפני ויעדיף אקווריום יעודי לו עם התנאים המסוימים לו. הסרטן פנתר דורש אקווריום בנפח של 45 ליטרים לכל היותר כאשר האקווריום מלא במים ויש לו גם חלק חיצוני שמאפשר לסרטן לצאת אליו. הסרטן פנתר יאהב כל מיני מקומות מסתור, הן באזור המים והן באזור היבש, מקומות מסתור אידאלים יהיו גזעים או שורשים, נחילים, מערות, צמחייה סבוכה (הוא יאכל צמחייה חיה לעתים) וכדומה. הסרטן פנתר יאהב מצע כמה שיותר חולי באקווריום. יש לעשות החלפות מים שבועיות של 25%-35% מהמים כדי לשמור על איכות מים גבוהה.

 

שותפים מתאימים

הסרטן פנתר הוא סרטן תוקפני ללא שום ספק, הוא יתקוף דגים, חסרי חוליות וכל יצור שיצליח לתפוס וינסה לאכול אותם. כמו כן יהיה תוקפני לבני מינו ויכנס עמם למלחמות, לכן עדיף לגדלו באקווריום יעודי לו. שילוב לא מתאים לו יהיה עם דגים גדולים ותוקפניים מאחר והוא יוכל להאכל באקווריום.

 

זיהוי בין המינים

זיהוי בין המינים לא אפשרי אצל הסרטן פנתר.

 

רבייה

הסרטן פנתר בטבע יגיע למקורות מים מליחים ושם יתרבה, הרבייה באקווריום הביתי כמעט ולא צלחה. הרבייה קשה למדי לביצוע.

 

מזון מומלץ

הסרטן פנתר בטבע יזון מצמחייה, דגים שיתפוס, חסרי חוליות כמו חלזונות שרימפסים קטנים וכדומה. באקווריום הביתי הסרט פנתר יאכל מזונות חיים כמו חלזונות שישהו באקווריום, דגים שיתפוס (עדיף לשלבו באקווריום לבד), תולעי דם קפואות, תולעים חיות, ומזונות מסחריים בשריים וצמחיים, ניתן ומומלץ לגוון בתזונתו.

שאלות ותשובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן