עגלסת הנחלים

שם בעברית

עגלסת הנחלים

שם לועזי

Garra rufa

שם מדעי

Garra rufa

סוג מים

מים מתוקים

משפחה

קרפיונים

מקור

המזרח התיכון

נפח אק' מומלץ

לפחות 150 ליטר

התאמה לריף

קושי גידול

מתאים למתחילים

גודל בוגרים

עד 17 ס"מ

התנהגות

שקט ורגוע

סוג מזון

בשרי וצמחי

טמפ' מומלצת

15 – 25 מעלות

חומציות מים

7 – 8 pH

מליחות מים

כללי

עגלסת הנחלים הינו דג להקה שליו ורגוע בעל שמות רבים, עגלסת הירדן גרה רופה ודוקטור דג, זה זה נפוץ במכוני יופי ומשתמשים בו לטיפולים כמו הסרת עור יבש בגוף ובעיקר ברגליים, המרצת הדם וטיפול בחולי סוכרת. מקורו של עגלסת הנחלים הוא במזרח התיכון, ירדן, כנרת וכו', לעגלסת הנחלים יש חסרון אחד והוא צבעו אפור עד שחור.

 

גידול באקווריום

נפח מינימלי עבור עגלסת הנחלים יהיה 150 ליטר ויש לזכור שהוא דג בריכה, דג עגלסת הנחלים אוהב לאכול כל מה שזז ולא זז והוא מבלה את כל זמנו בחיפוש אחריו אך למרות זאת צמחים הינם חשובים עבורו והוא נעזר בהם גם למסתור וגם כחלק מהתזונה ואם זאת הם גם יתרמו לניטרול הניטראט במים במידה ויהיה מספיק מהם. שאיבות רפש פילצטרציה חזקה ואיכות מים טובה חשובים מאוד לדג, בעיקרון הוא חי במקומות בעלי זרמי מים כמו נהרות אך לעיתים הוא שוהה באזורים בעלי מים עומדים.

 

שותפים מתאימים

עגלסת הנחלים הינו דג שליו ורגוע אשר יכול לחוש איום בקלות רבה. את עגלסת הנחלים רצוי לגדל בלהקה וללא דגי בריכה נוספים למרות שהדבר ניתן.

 

זיהוי בין המינים

לא ניתן להבחין בין המינים.

 

רבייה

רבייה אפשרית רק בעזרת הזרקת הורמונים, הורי עגלסת הנחלים יאכלו את הדגיגים וכמו שכבר נאמר רודפים אחרי מזון זז ולא זז, לכן יש להצטייד בקרטינה או אקווריום המיועד לדגיגים בעל צמחיה רבה שתשמש להם כמסתור וכמזון.

 

מזון מומלץ

עגלסת הנחלים אוכל כל, יש לגוון בין מזון צמחי לבשרי, ניתן לפנק את עגלסת הנחלים במזון פינוק כמו תולעי דם, ארטמיה, שרימפסים וכד'. בבריכת הנוי ואפילו באקווריום הביתי אפשר לראות את עגלסת הנחלים נצמד לזכוכית או לדקורציה ויונק שאריות מזון או אצות ללא הרף.

שאלות ותשובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן