עטלף סיני

שם בעברית

עטלף סיני

שם לועזי

Chinese high fin banded shark

שם מדעי

Myxocyprinus asiaticus

סוג מים

מים מתוקים

משפחה

קרפיוניים

מקור

אסיה

נפח אק' מומלץ

לפחות 300 ליטר

התאמה לריף

קושי גידול

לא מומלץ למתחילים

גודל בוגרים

עד 50 ס"מ

התנהגות

שקט ורגוע

סוג מזון

בשרי וצמחי

טמפ' מומלצת

17 – 29 מעלות

חומציות מים

7 – 8 pH

מליחות מים

ללי

דג עטלף סיני המכונה גם "כריש סיני", הינו דג מיוחד ביופיו המתאים לאקווריום קהילתי ובריכות דגים, הוא מגיע מנהרות בסין ומיפן בעלי זרימת מים חלשה. בצעירותו, עטלף סיני מתאפיין עם 3 פסים בצבע חום – כהה וסנפיר גב מרשים וגבוה, נוטה לחזק ולהחליש את צבעיו לפי מצב רוחו. בבגרותו, יכול דג העטלף להגיע עד ל-50 סנטימטרים ובטבע עד ל-מטר אורך! יש הטוענים כי אורך חייו של דג זה בתנאים טובים יכול להגיע עד לכ-20 שנים ואף יותר!

 

גידול באקווריום

בשל גודלו, יש לשכנו באקווריום שנפחו 300 ליטרים לפחות עם מים צלולים ומחומצנים בקביעות. דג זה רגיש לרמות גבוהות של ניטראט וניטריט ולכן יש לשמור על החלפות מים סדירות של כ-30% מים בחודש. בטבע, דג זה חי בנהרות עם מים קרירים אז יעדיף טמפרטורת מים נמוכה אך לא חובה ויחיה במגוון רב של טמפרטורות: מ-16 מעלות ועד ל-28 מעלות ולכן יתאים לאקווריום קהילתי ואפילו לבריכות דגים. טמפרטורת מים ייעודית לדג זה 22 מעלות.

 

שותפים מתאימים

דג זה הינו שקט ורגוע, פעלתן אשר שוחה בשעות היום ופעיל במיוחד בלילה. דג זה אינו דג להקה אך ייראה בשיאו ביחד עם בני מינו, צבעו יחוזק ויפעל יותר.

 

זיהוי בין המינים

קשה לזהות, אין הבדל בין המינים.

 

רבייה

רבייה נדירה ואף בלתי אפשרית באקווריום הביתי, דיווחים מעטים מעידים על רבייה בבריכות גידול, דג זה מטיל כ-עשרות אלפי ביצים!

 

מזון מומלץ

דג זה הינו אוכל כל, יאכל תולעי דם, שרימפסים, מזון מסחרי שוקע, ירקות ושאריות אוכל על הקרקעית. יש המעידים כי דג זה אוכל גם אצות.

שאלות ותשובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן