פאנק פסי זהב – L169

שם בעברית

פאנק פסי זהב – L169

שם לועזי

Gold Stripe Panaque, L169, LDA001

שם מדעי

Panaque sp. L169

סוג מים

מים מתוקים

משפחה

שפמנוניים

מקור

ברזיל

נפח אק' מומלץ

לפחות 80 ליטר

התאמה לריף

קושי גידול

מתאים למתחילים

גודל בוגרים

עד 8 ס"מ

התנהגות

שקט ורגוע

סוג מזון

בשרי וצמחי

טמפ' מומלצת

24 – 28 מעלות

חומציות מים

6 – 7 pH

מליחות מים

ללי

L169 הינו דג יפיפה שמקורו מברזיל, מבנה גופו קטן עם פסים שחורים או חומים הזורמים מחלק גופו העליון ועד לחלקו התחתון, הפסים השחורים מעט יותר רחבים מאשר החומים. גודלו הסופי של דג הL169 הינו עד 8 ס"מ.

 

גידול באקווריום

לדג זה דרוש אקוורים בנפח החל מ-80 ליטרים, כמו כן מומלץ להכניס גזעים, מצע חולי וניתן גם לשלב צמחיה. בנוסף, מומלץ להוסיף גם כדים קטנים ולספק מקומות מסתור רבים. החלפות מים ושאיבות רפש יתרמו לבריאותו של דג ה-L169.

 

שותפים מתאימים

פאנק פסי זהב – L169, מתאים לכל אקווריום קהילתי בשל גודלו הקטן ואופיו הנוח, אין לשלב איתו שוכנעי קרקעית גדולים או דגים אגרסיבים אשר יכולים לפגוע בו.

 

זיהוי בין המינים

זיהוי בין המינים אצל פאנק פסי זהב – L169 נחשב לקשה אך כשהזכרים מגיעים לבגרות הם יותר גדולים והסנפירים שלהם יותר ארוכים מאשר של הנקבות. הנקבות יותר עגלגלות ומלאות מאשר הזכרים.

 

רבייה

רבייה של פאנק פסי זהב – L169 הינה פשוטה. יש לחכות שהדגים יגיעו לבגרות מינית. יש לשמור על איכות מים מעולה ולהוסיף מזון המכיל חלבון. הזכר יבחר מערה בה יתרחש תהליך הרבייה, הנקבה תגיע אל הזכר שיחכה לה בתוך מערה, הנקבה תטיל בין 50-70 ביצים בהטלה אחת, הזכר יפרה את הביצים ותוך 6-7 ימים תתרחש. הזכר הוא אב מסור אשר ישמור על הדגיגים, לאחר כ-10 ימים הדגיגים יאכלו את שק החלבון איתו נולדו ויתחילו לשחות, כבר בשלב זה הדגיגים ניזונים מגזעים באקווריום, לכן חשוב שיהיה גזע באקווריום. קליפת קוקוס או מערה יהיו אלטרנטיבה טובה למקום הטלה טבעי.

 

מזון מומלץ

דג זה שייך לאכלני העץ אשר זקוק לגזע עץ באקווריום על מנת לשגשג. יש להוסיף מדי פעם תזונה צמחית ולגוון מדי פעם במזון המכיל חלבון מן החי. מזון יעודי לשוכני קרקעית יטיב עם בריאותו של הדג.

שאלות ותשובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן