פאפא פאנק L90

שם בעברית

פאפא פאנק L90

שם לועזי

L090,Papa Panaque

שם מדעי

Panaque bathyphilus

סוג מים

מים מתוקים

משפחה

שפמנוניים

מקור

דרום אמריקה,פרו

נפח אק' מומלץ

לפחות 500 ליטר

התאמה לריף

קושי גידול

מתאים למתחילים

גודל בוגרים

עד 40 ס"מ

התנהגות

שקט ורגוע

סוג מזון

בשרי וצמחי

טמפ' מומלצת

24 – 29 מעלות

חומציות מים

6 – 7.5 pH

מליחות מים

כללי

פאפא פאנק L90 הינו דג שוכן קרקעית יפיפה ומאוד מיוחד.בטבע הפאפא פאנק L90 חי במים עמוקים מאוד ובחשכה כמעט מוחלטת. לדג זה ישנה גם גרסת אלבינו(לבקן)טבעית. דג הפאפא פאנק מאופיין בזנב בעל שובלים מאוד ארוכים,אצל דגים צעירים כל סנפיר הזנב הוא בצבע לבן והוא הופך להיות שחור מהקצוות ככל שהדג מתבגר.תוחלת החיים של דג הפאפא פאנק הינה 15 שנים.

 

גידול באקווריום

דג הפאפא פאנק דורש אקווריום בנפח של לפחות 500 ליטרים בשל גודלו המרשים בבגרותו עם מקומות מסתור רבים. גזעים, שורשים, עלים וחלוקי נחל יהיו בחירה טובה בכדי ליצור מקומות מסתור. חובה שבאקווריום יהיה גזע עץ מאחר והפאפא פאנק L90 הינו ממשפחת הפאנקים אשר תזונתם מורכבת גם מסיבי עץ. דג הפאפא פאנק L90 ירגיש בנוח באקווריום חשוך ככל האפשר. יש לשמור על החלפות מים סדירות וערכי מים טובים. טמפרטורת המים צריכה להיות 24-29 מעלות,חומציות המים צריכה להיות 6.0-7.5.

 

שותפים מתאימים

דג הפאפא פאנק הינו דג שקט ורגוע אך עלול להיות תוקפני כלפי בני מינו. רוב סוגי הדגים יחיו יפה עם הפאפא פאנק L90 .כאשר מחזיקים במספר פאנקים בגודל דומה יכולים להיווצר מריבות.

 

זיהוי בין המינים

קשה מאוד להבדיל, אין הבדלים הנראים לעין.

 

רבייה

לא ידוע על רבייה בשבי.

 

מזון מומלץ

דג הפאפא פאנק הינו דג צמחוני,יש להאכילו במזון ייעודי,לתת לו מלפפון איכותי מעת לעת בנוסף למזון על בסיס צמחי.יש לדאוג לגזע עץ שכן חלק מתזונתו של הפאפא פאנק L90 היא סיבי עץ.

שאלות ותשובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן