פאראניטרופולוס בריידורי

שם בעברית

פאראניטרופולוס בריידורי

שם לועזי

Paraneetroplus breidohri

שם מדעי

Angostura cichlid

סוג מים

מים מתוקים

משפחה

אמנוניים

מקור

מקסיקו

נפח אק' מומלץ

לפחות 400 ליטר

התאמה לריף

קושי גידול

לא מתאים למתחילים

גודל בוגרים

עד 25 ס"מ

התנהגות

נוטה לתוקפנות

סוג מזון

בשרי וצמחי

טמפ' מומלצת

24 – 31 מעלות

חומציות מים

7 – 7.5 pH

מליחות מים

כללי

דג בעל תבנית צבעים מאוד יחודית של גווני ורוד\כתום עם כסף מטאלי. על פלג גופם התחתון ניתן לראות כתמים שחורים. קצב גדילה של הבריידורים מאוד איטי, בשנה הראשונה הם מגיעים לגודל של 5-7 ס"מ. שמו "בריידורי" ניתן על שם החוקר-GUNTHER BREIDOHR אשר גילה אותו ב1987

 

גידול באקווריום

מומלץ לשכנו במיכל של 400 ליטר עם מרחב שחייה גדול (מיכלים של 150 ס"מ אורך יהיו מעולים), מומלץ לשים חצץ גרוס דק, ניתן לשים דקורציות כגון: חלוקי נחל, גזעים ושורשים, אם רוצים לשלב צמחייה מומלץ לשים צמחי קשירה כגון אנוביה ולא צמחי שורש, דג זה אוהב לחפור ובקלות יעקור צמחים. יש לבצע החלפות מים גדולות ושאיבות רפש לעיתים קרובות, הבריידורים נחשבים ללכלכנים גדולים. דרושה פילטריזציה חזקה.

 

שותפים מתאימים

מומלץ לשכנו עם דגים מרכז אמריקאים בגודלו וברמת האגרסיביות שלו. ניתן לשלבם עם דרום אמריקאים אגרסיביים, כגון: סוורום, תוכי כחול, רד טרור וכולי. מניסיון אישי שלי, אצלי הם גדלו עם דגים אלה. הבריידורים יחסית מתונים באגרסיביות שלהם אך בזמן רבייה הם יהיו מאוד אגרסיביים.

 

זיהוי בין המינים

הזכרים יותר ססגוניים מהנקבות, בזמן רבייה או בבגרותם הם מפתחים בליטה בראש.

 

רבייה

מומלץ לשכן מס' פריטים במיכל אחד עד לקבלת זוג, ברגע שמזהים זוג מומלץ להפרידם למיכל אחר על מנת שלא יפגעו בשאר תושבי המיכל הקיבוצי. הבריידורים יטילו כ 300-400 ביצים על משטח חלק במיכל, ההורים יישמרו על הצאצאים שלהם בקנאות. אני ממליץ להפריד את הדגיגים מההורים על מנת ליצור עוד רבייה, אם לא מעונינים בעוד רבייה כדאי להפריד את הזכר מהנקבה על מנת שלא יפגע בה. את הדגיגים מומלץ להאכיל במזון עשיר כגון ארטמיה.

 

מזון מומלץ

אוכל כל. ניתן לתת להם תולעי דם, תולעי קליפורניה, שרימפסים, אוכל יבש, ירקות כגון: גמבה, מלפפון, קישוא. יש לדאוג לשלב בין הצמחי לבשרי.

שאלות ותשובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן