פולבורני

שם בעברית

פולבורני

שם לועזי

labeotropheus fuelleborni

שם מדעי

labeotropheus fuelleborni

סוג מים

מים מתוקים

משפחה

אמנוניים

מקור

אגם מלאווי, אפריקה

נפח אק' מומלץ

לפחות 300 ליטר

התאמה לריף

קושי גידול

מתאים למתחילים

גודל בוגרים

עד 18 ס"מ

התנהגות

נוטה לתוקפנות

סוג מזון

צמחוני

טמפ' מומלצת

24 – 28 מעלות

חומציות מים

7.7 – 8.6 pH

מליחות מים

כללי

דג הפולבורני הוא דג "פה הפוך" הוא סוג של מבונה רק שהלסת העליונה שלו נפוחה וגדולה מהתחתונה מקורו מאגם מלאווי. גודלו של הפולבורני מגיע עד 18 ס"מ, ישנן שניי ווריאציות לדג הזה, הראשון ללא נקודות ואילו השני בעל נקודות צבעוניות בגופו.

 

גידול באקווריום

נפח האקוריום הדורש לפולבורני הוא 300 ליטר עם הרבה סלעים ומקומות מסתור אחרים, אין לשים באקוריום אצות ו/או צמחים אחרים כיוון שדג הפולבורני יאכל אותם כבטבע. על מנת לגדל את הפולבורני יש לבצע החלפות מים סדירות לפחות אחת לשבוע לעשות.

 

שותפים מתאימים

דג הפולבורני הוא דג אגרסיבי כלפי בני מינו ונוטה לתוקפנות עם דגים אחרים לכן יש לשכן אותו עם דגים הנוטים לתוקפנות וגדולים כמוהו מאגם מלאווי.

 

זיהוי בין המינים

בזן הכחול הנקבה בצבע כחול עד שחור והזכר בצבע בהיר יותר ובזן המנוקד הנקבה כתומה עם כתמים והזכר עם נקודות צבעוניות יפות.

 

רבייה

דג הפולבורני קל לרבייה באקווריום במידה ויקבל את התנאים הנדרשים, רצוי להפריד את ההורים והדגיגים לאקווריום ניפרד, בשביל לזרז רבייה יש צורך בהרבה מקומות מסתור. הזכר בוחר טריטוריה לרב מערה ומגן עליה בזמן חיזוריו אחרי הנקבה שבחר, הנקבה הוספת את הביצים לפה שלה ושומרת עליהם עד אשר יהיו מוכנים לאכול לבד ואז היא משחררת אותם בהדרגה ומגנה עליהם עד אשר יהיו עצמאיים.

 

מזון מומלץ

דג הפולבורני הינו דג צמחוני בטבע הוא מגרד את האצות מהסלע. המזון הטוב בשבילו הוא מזון מסחרי בתוספת ספירולינה, מזון פינוק יהיה חסה, מלפפון, אפונה וכד'.

שאלות ותשובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

קבוצת הפייסבוק החדשה שלנו

משפחת פישי גדלה ומתרחבת!

כדי לתת לכם מקום לשאול את כל השאלות שרציתם, להכיר חברים מהתחום, למכור ולקנות ציוד ודגים, פתחנו עבורכם את קבוצת הפייסבוק הרשמית של פישי.

כל שאתם צריכים לעשות זה ללחוץ על הקישור ולהצטרף אלינו למשפחה