פיקוק באס

שם בעברית

פיקוק באס

שם לועזי

Peacock Bass

שם מדעי

Cichla Ocellaris

סוג מים

מים מתוקים

משפחה

אמנוניים

מקור

דרום אמריקה- ברזיל, גיאנה

נפח אק' מומלץ

לפחות 450 ליטר

התאמה לריף

קושי גידול

למגדלים מנוסים בלבד

גודל בוגרים

עד 76 ס"מ

התנהגות

תוקפני ביותר

סוג מזון

אוכל חי

טמפ' מומלצת

23 – 28 מעלות

חומציות מים

5.5 – 7.9 pH

מליחות מים

כללי

דג הפיקוק באס מגיע אלינו מדרום אמריקה- ברזיל וגיאנה הם המקומות בו הוא מצוי בעיקר, הדג התגלה בשנת 1801, לאחר מכן הדג התפשט באזור ארצות הברית, וכיום הוא מצוי במקורות המים הגדולים כמו האמזונס (בעיקר) שבדרום אמריקה. הפיקוק באס קיבל שם נוסף "ציקליד פיקוק" (Peacock Cichlid). הפיקוק באס גדל לגודל של כ- 76 סנטימטרים ויכול לחיות (באקווריום עם התנאים הדרושים לו) 10 שנים. הפיקוק באס מאופיין בגוף רחב וגדול ובצבע צהוב וחלק גופו העליון בצבע אפור שחור, וסנפיריו נוטים להיות אדומים. מחיריו של הפיקוק באס היום הם לפחות 150 ש"ח לפריט צעיר, הדג לא נפוץ כל כך בארץ.

 

גידול באקווריום

הפיקוק באס הוא דג שגדל לגודל מפלצתי, כאשר גודלו הסופי הוא 76 סנטימטרים, הדג אינו מומלץ למגדלים מתחילים בתחום. הפיקוק באס דורש אקווריום שנפחו מעל 750 ליטר ומעלה, יש לשים שלל מקומות מסתור באקוורים כמו גזעים/שורשים, סלעים וכו', שימו לב שהם מספיק כבדים שהפיקוק באס או שאר האוכלוסייה לא יפילו אותם ואז יש סיכוי לשבר/סדק באקווריום. הפיקוק באס מלכלך לא מעט בגלל צואתו (או הפרשותיו בכללי) האוכל שלו וכדומה, לכן יש לדאוג למערכת פילטרציה חזקה באקווריום, פילטר שעושה לפחות פי 5 מנפח האקווריום אמור להספיק אך תמיד אפשר של יותר, החלפות מים שבועיות של 40% (בערך) יעשו עבודה טובה וישמרו על איכות מים גבוהה, מומלץ לעשות שאיבות רפש לעתים קרובות, בערך כל שבוע- שבועיים. הדג ישמח לזרמים בחלק העליון ותאורה עמומה עדיפה על תאורה חזקה באקווריום בו הוא גדל.

 

שותפים מתאימים

הפיקוק באס הוא דג גדול, תוקפני ואגרסיבי במיוחד, הוא דורש שותפים כמוהו באקווריום. ניתן לשלבו עם פיקוקי באס נוספים, פאקואים גדולים, ארואנות, סטינגרים גדולים ודרום אמריקאים גדולים דומים. שימו לב שדגים שקטנים מפיו יאכלו בקלות רבה, ודגים חלשים באקווריום עמו יתקפו ואף ימותו.

 

זיהוי בין המינים

הבדלה בין המינים של הפיקוק באס קלה יחסית, הזכר יפתח בליטה על ראשו וברוב המקרים יגדל לגודל גדול יותר משל הנקבה.

 

רבייה

לא תועדה רבייה מוצלחת בשבי.

 

מזון מומלץ

הפיקוק באס יזון בעיקר מדגים וחסרי חוליות חיים אך תועדו מקרים אשר ניתן היה להרגילם למזון קפוא ואף יבש, בעקרון הוא יאכל דגים חיים (גופים, דגי זהב ועוד), שירמפסים קפואים או חיים, חזה עוף ומזונות בשריים דומים. אם מרגילים את הדג למזון ייבש יש להאכילו במזונות יעודים איכותיים.

שאלות ותשובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

קבוצת הפייסבוק החדשה שלנו

משפחת פישי גדלה ומתרחבת!

כדי לתת לכם מקום לשאול את כל השאלות שרציתם, להכיר חברים מהתחום, למכור ולקנות ציוד ודגים, פתחנו עבורכם את קבוצת הפייסבוק הרשמית של פישי.

כל שאתם צריכים לעשות זה ללחוץ על הקישור ולהצטרף אלינו למשפחה