פיקוק גולד

שם בעברית

פיקוק גולד

שם לועזי

Gold Peacock

שם מדעי

Gold Peacock Hybrid

סוג מים

מים מתוקים

משפחה

אמנוניים

מקור

הכלאה בין מינים

נפח אק' מומלץ

לפחות 150 ליטר

התאמה לריף

קושי גידול

מתאים למתחילים

גודל בוגרים

עד 12 ס"מ

התנהגות

מעט תוקפני

סוג מזון

צמחוני

טמפ' מומלצת

23 – 28 מעלות

חומציות מים

7 – 8 pH

מליחות מים

כללי

הפיקוק גולד אשר נוצר על ידי הכלאה בין 2 סוגים שונים של פיקוק מאוד פופולרי באקווריום בקרב חובבים רבים בשל צבעיו היפים. זכר הפיקוק גולד מתאפיין בצבע צהוב-זהב ואילו נקבת הפיקוק גולד מתאפיינת בגוף בצבע לבן. כמו כל הפיקוקים הפיקוק גולד ניזון מאצות בטבע ולכן מומלץ שתזונתו תיהיה מורכבת ממזון צמחי אך יש לגוון בתזונתו. את הפיקוק גולד רצוי לגדל בקבוצות גדולות מכיוון שהוא מאוד תוקפני וכדי להפחית את ההצקות של הזכרים רצוי לגדל בקבוצות גדולות. סימו לב כי אם נשלב זכר ונקבה מסוגים שונים של פיקוק הם יוכלו להתרבות ויווצר היבריד.

 

גידול באקווריום

הפיקוק גולד דורש נפח מינימלי של 150 ליטר ולא פחות מזה. טמפרטורה מומלצת היא 24-27 מעלות, PH מתאים לו יהיה 7.8-8.6. מומלץ מאוד שתהיה דקורציה כמו סלעים, גזעים, שורשים ועוד כדי לתת לו את התחושה של הטבע ובנוסף לספק מקומות מסתור אדאלים ברגע שיהיו הצקות/תקיפות ולנקבות שנתקפות בזמן החיזור. חשוב מאוד לבצע החלפות מים ושאיבות רפש מכיוון שדג זה כמו כל הציקלידים מלכלך הרבה, פעם בשבוע לעשות החלפה של כ-40% (בערך) ושאיבות רפש אחת לשבועיים גם בסדר. נוסף לכך צריך פילטר חיצוני המחליף את המים לפחות 4.5 פעמים בשעה.

 

שותפים מתאימים

הפיקוק גולד הוא דג להקה ומומלץ לספק ללהקה אחת אקווריום יעודי רק להם, וסביר להניח שגם תהינה שם רבייה קלה יותר והאקווריום "יפרח" יותר. בכל מקרה שילוב אדאלי יהיה עם דגים נוספים בגודלו ובאותה רמת תוקפנות, שימו לב על התזונה שהיא אותה תזונה, הכי מומלץ מבונות נוספות.

 

זיהוי בין המינים

הזיהוי בין המינים קל. צבעו של הזכר הוא צהוב עד זהב ואילו צבען של הנקבות הוא לבן.

 

רבייה

רבייה באקווריום הביתי פשוטה מאוד ודורשת: אקווריום של 200 ליטר לפחות. זכר ושש נקבות בוגרות. כדי לזרז את תהליך הרבייה מומלץ להאכיל בתולעי דם. הרבייה מתבצעת כמו אצל כל מיני המלאווים. תהליך הרבייה: 1. הנקבה מטילה ביצים. 2. הנקבה אוספת את הביצים לפיה. 3. הזכר מראה לנקבה את ביצי הדמה אשר נמצאים לו על סנפיר השת וברגע שהיא פותחת את הפה הוא משחרר זרע ובכך מפרה את הביצים. 4. הנקבה מחזיקה את ביציה כשלושה שבועות עד חודש בפיה ואז פולטת אותם.

 

מזון מומלץ

הפיקוק גולד כמו רוב המלאווים ניזון מאוכל צמחי (שהוא עיקר מזונו). יש להאכילו במזונות יעודים איכותיים בשביל לשמור על צבעיו איכותו וכמובן מערכת העיכול שלו ומומלץ מאוד להוסיף בתפריט של דג זה ספירולינה. בנוסף לכך ניתן לפנקו פעם בשבוע-שבועיים בקישוא, מלפפון ועוד ירקות דומים. פעם ב ניתן לפנקו במזונות חיים כמו תולעי דם (אך לא להפריז עם הכמות ).

שאלות ותשובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן