פיקוק מנומר

שם בעברית

פיקוק מנומר

שם לועזי

Speckled pavon

שם מדעי

Cichla temensis

סוג מים

מים מתוקים

משפחה

אמנוניים

מקור

נהר אורניקו וונצואלה, אמזונאס ועוד נהרות קטנים בדרום אמריקה

נפח אק' מומלץ

לפחות 1000 ליטר

התאמה לריף

קושי גידול

למגדלים מנוסים בלבד

גודל בוגרים

עד 75 ס"מ

התנהגות

נוטה לתוקפנות

סוג מזון

בשרי

טמפ' מומלצת

29 – 27 מעלות

חומציות מים

6.5 – 5.5 pH

מליחות מים

כללי

פיקוק מנומר הוא דג יפיפה ומדהים, הדג בצעירותו כסוף וישנו פס שחור חזק לאורך גופו, בבגרותו הדג עם צבעים יותר מנצנצים וחזקים, בנוסף בבגרותו הדג מרשים ויפיפה. הדג יגדל לגודל עצום של 75 ס"מ. הרבה אנשים באמזונאס לוכדים את הדג ומצלמים אותו איתם. הדג נוטה לתוקפנות, הוא לא יהסס לבלוע כל דג אשר יכנס לפיו. הדג חי בנהר אורניקו וונצואלה, אמזונאס ועוד נהרות קטנים בדרום אמריקה. הדג נדיר מאוד ולכן אי אפשר לראות אותו בחנויות, סביר להניח שאם תראו אותו המחירים יהיו בשמיים.

 

גידול באקווריום

הדג דורש מיכל של 1000 ליטר מינימום. הדג מלכלך המון לכן חובה פילטרטיה איכותית, הדג צריך רוחב ואורך אם לא יהיה לו את זה הוא יעיף מידי פעם מלא מים החוצה אבל בסופו של דבר הדג יתפרע ואף ישבור את הזכוכית! טווח החומציות המתאימה לדג היא 5.5 עד 6.5 , טווח הטמפרטורות הן 27-29 מעלות צלזיוס.

 

שותפים מתאימים

למרות גודלו של הדג הוא לא תוקפני מאוד. הדג לא יהסס לבלוע דגים שיכנסו לפיו, רוב המגדלים מגדלים דג זה עם דגים גדולים וחזקים שיוכלו לחיות עם הדג, לדוגמה ארואנה, פאקו, פיקוק באס ועוד…

 

זיהוי בין המינים

זיהוי בין המינים אפשרי, לזכר בבגרותו תהיה "גיבנת", לנקבה לא יהיה.

 

רבייה

רבייה אינה אפשרית באקווריום הביתי, אך בטבע הזכר חופר בור קטן ושם הנקבה מטילה. לאחר ההטלה הזכר יפרה את הביצים וישמור על הביצים וכל דג שיתקרב יהרג(כמובן אם זה דגים גדולים הזכר יאבק עד המוות). לאחר הבקיעה הזכר ימשיך לשמור על הדגיגים עד שהם יוכלו לשחות ולהגן על עצמם.

 

מזון מומלץ

הדג ניזון בעיקר מאוכל חי אך אפשר להרגילו לאוכל מסחרי גדול ואיכותי. זהו דג שזקוק להמון מזון ביחס לדגים אחרים.

שאלות ותשובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן