פיקוק סאן שיין

שם בעברית

פיקוק סאן שיין

שם לועזי

Peacock sunshine

שם מדעי

Aulonocara baenschi

סוג מים

מים מתוקים

משפחה

אמנוניים

מקור

אפריקה, אגם מלאווי

נפח אק' מומלץ

לפחות 200 ליטר

התאמה לריף

קושי גידול

מתאים למתחילים

גודל בוגרים

עד 15 ס"מ

התנהגות

נוטה לתוקפנות

סוג מזון

בשרי וצמחי

טמפ' מומלצת

24 – 27 מעלות

חומציות מים

7 – 8.5 pH

מליחות מים

כללי

דג הפיקוק סאן שיין הוא אחד מדגי הפיקוק היפים שיש. הוא מגיע אלינו מאגם מלאווי שבאפריקה. גודלו הסופי מגיע עד לכ-15 ס"מ. הפיקוק סאן שיין נבדל בקלות משאר בני משפחתו כיוון שגופו צהוב בוהק, ראשו כחול ואפו עקום.

 

גידול באקווריום

יש לספק לפיקוק סאן שיין אקווריום בנפח 200 ליטר לפחות עם מסלעה מרובה ומקומות מסתור רבים ככל האפשר ועם זאת לשמור מרחב שחייה נרחב. דג זה אינו תוקפני בדרך כלל אך הוא עלול להיות טריטוריאלי. הזכרים נוטים להיות אגרסיביים יותר כלפי הנקבות ולכן מומלץ לשמור על כל זכר כ-3 נקבות לפחות בשביל להפחית את רמת התוקפנות כלפי נקבה אחת.

 

שותפים מתאימים

 

 

זיהוי בין המינים

הזיהוי בין המינים קל, הזכרים גדולים יותר מהנקבות ובעלי צבעים מרשימים יותר ויפים: זכרי הפיקוק סאן שיין נפוצים בצבע צהוב \ כתום בוהק וחזק עם זימים בצבע כחול תכלת יפיפה ובעוד צבעים יפים ולעומת זאת הנקבות נשארות אפורות וחסרות צבע. לזכרי הפיקוק סאן שיין לוקח שנתיים לפחות להציג את הצבעים הללו אך ההמתנה שווה בהחלט.

 

רבייה

הרבייה קלה יחסית. הנקבה תטיל את הביצים על משטח סלעי חלק ואז תאסוף את הביצים לפה במשך 4 שבועות. ההורים הם הורים חרוצים ויתקפו את כל הדגים שיתקרבו לטריטוריה שלהם. הדגיגים יזונו בעיקר משרימפסים קצוצים דק, ארטמיה, או מזון פתיתים איכותי מרוסק.

 

מזון מומלץ

הפיקוק סאן שיין הוא אוכל כל ויעדיף גיוון של מזון מסחרי עם מזון חי חיי כגון: שרימפסים קצוצים, ארטמיה ותולעי דם.

שאלות ותשובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן