פיקוק תות שדה

שם בעברית

פיקוק תות שדה

שם לועזי

Strawberry Peacock Cichlid

שם מדעי

Aulonocara sp

סוג מים

מים מתוקים

משפחה

אמנוניים

מקור

הכלאה בין זנים

נפח אק' מומלץ

לפחות 200 ליטר

התאמה לריף

קושי גידול

מתאים למתחילים

גודל בוגרים

עד 16 ס"מ

התנהגות

נוטה לתוקפנות

סוג מזון

בשרי

טמפ' מומלצת

24 – 26 מעלות

חומציות מים

7.8 – 8.5 pH

מליחות מים

כללי

פיקוק תות שדה הינו דג יפה שאינו קיים בטבע.מקורו של דג הפיקוק תות שדה הינו בהכלאה של כמה מיני פיקוקים שונים שיצר האדם.פיקוק תות שדה מאופיין בגוף בצבע כתום ורדרד עם נקודות רבות המעטרות את גופו.דג זה קיבל פופולאריות רבה בעולם בשל הקלות בגידולו ובשל יופיו והיופי הרב שהוא מוסיף לאקווריום בו הוא נמצא.גודלו הסופי של פיקוק תות השדה מגיע ל-16 ס"מ.

 

גידול באקווריום

דג פיקוק תות שדה דורש אקווריום בנפח של לפחות 200 ליטרים בעל מצע חולי וסלעים אשר ישמשו לו למקומות מסתור.טמפרטורת המים צריכה להיות 24-26 מעלות צלזיוס,חומציות המים צריכה להיות 7.8-8.5 .

 

שותפים מתאימים

פיקוק תות שדה הינו דג הנוטה לתוקפנות,שותפים מתאימים לאקווריום בו משוכן דג פיקוק תות שדה הינם פיקוקים אחרים והפלוכרומינים רגועים.

 

זיהוי בין המינים

ההבחנה בין המינים בדג פיקוק התות שדה קלה. הזכרים הם צבעוניים יותר מהנקבות,לעיתים הנקבות הן בעלות צבע בז'.

 

רבייה

פיקוק תות שדה הינו דג דוגר פה.אקווריום הרבייה צריך להיות בנפח של לפחות 200 ליטרים,גם הרבה סלעים שישמשו כמקומות מסתור ועל מנת ליצור טריטוריות.יש לדאוג ליחס של 4 נקבות על כל זכר.דג פיקוק תות שדה מגיע לבגרות מינית בגיל של 12 חודשים בערך.הדגירה בפה של הנקבה תמשך 21-24 ימים,לאחר תקופה זו הנקבה תפלוט את הדגיגים ובמהלך שלושת הימים הראשונים תחזיר אותם לפיה.ניתן לחלוב את הדגיגים קודם לכן ולגדלם בנפרד ואף לחלוב את הביצים ולגדלם באינקובטור. יש להאכיל את הדגיגים במזון חי.

 

מזון מומלץ

תזונתו של דג פיקוק תות שדה היא תזונה בשרית,על כן יש לספק לו תזונה בשרית מגוונת.ישנו מזון הנקרא "Cichlid Formula" ,זהו מזון טוב ומומלץ עבור דג הפיקוק תות שדה.מומלץ לשלב גם מזון חי כתוספת.

מוצרים רלוונטים מומלצים

דגים דומים

שאלות ותשובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *