פיראנה טייגר ירוק

שם בעברית

פיראנה טייגר ירוק

שם לועזי

Manuel's Piranha

שם מדעי

Serrasalmus manueli

סוג מים

מים מתוקים

משפחה

חריתיים

מקור

ברזיל, האמזונס, נהר האורינוקו.

נפח אק' מומלץ

לפחות 400 ליטר

התאמה לריף

קושי גידול

מתאים למתחילים

גודל בוגרים

עד 50 ס"מ

התנהגות

תוקפני ביותר

סוג מזון

אוכל חי

טמפ' מומלצת

30 – 21 מעלות

חומציות מים

6 – 5.4 pH

מליחות מים

כללי

הפיראנה טייגר ירוק הינה אחת הפיראנות הגדולות ביותר שגילו עד היום, גודלה מגיעה בין 45-50 ס"מ באקווריום הביתי ובטבע נצפו פריטים ענקיים שעברו את סדר הגודל של ה- 50 ס"מ. הפיראנה טייגר ירוק מגיעה מברזיל בעיקר, מנהר האמזונס ונר האורינוקו. כמו כל הפיראנות הפיראנה טייגר ירוק מסוכנת וקטלנית וגם היא לא חוקית להחזקה או ייבוא בארצנו. הפיראנה טייגר ירוק חייה בעומקים יחסית נמוכים מאוד של 20 מטרים ואף יותר. גוף הפיראנה טייגר ירוק הינו ירוק ועיניה גדולות מהרגל ועל גופה יש פסים, בגלל זה ניתן לה שמה. המין עצמו נורא נדיר בקרב חובבי דגי הנוי והפיראנה אינה שורדת הרבה זמן.

 

גידול באקווריום

הפיראנה טייגר ירוק יחסית חזקה, היא דורש אקווריום עם שלל מקומות מסתור כמו גזעים, סלעים, כדים למנהם, מומלץ לשים באקווריום בו היא חייה תאורה עמומה. הפיראנה טייגר ירוק מלכלכת המון בזמן אכילתה וגם מזונה מלכלכך, לכן יש לדאוג למערכת פילטרציה חזקה שתעשה פי 5 מנפח האקווריום ויש לעשות החלפות מים של 40% מינימום פעם בשבוע. הפיראנה מאוד רגישה לשינוי קיצוני בפרמטרים של המים, לכן יש לשמור על ערכים תקינים ומאוזנים באקווריום בה היא חיה. הפיראנה תאהב זרמים בינוניים, ניתן ליצור זרמים בעזרת משאבת גלים או פתח יציאת הפילטר.

 

שותפים מתאימים

דג הפיראנה טייגר ירוק הינו דג להקה, לכן יש לגדל מספר פריטים באקווריום הביתי, מומלץ להקה של 5 ומעלה. מאחר והפיראנה הטייגר ירוק יותר תוקפנית ויותר טרטוריאלית היא תתקוף דגים שיהיו איתה באקווריום גם אם הם גדולים ממנה פי שתיים. מומלץ לגדל להקה של הדג באקווריום יעודי להם.

 

זיהוי בין המינים

קשה עד בלתי אפשרי.

 

רבייה

רבייה לא אפשרית ולא הוצלחה באקווריום הביתי.

 

מזון מומלץ

הפיראנה תזון מכל מזון שהוא בשרי חי. ניתן להאכילה בבשר בקר, חזה עוף, שניצל, דגים, תולעי קליפורניה, שרימפסים סרטנים כל מזון חי. הפיראנה לא תאכל מזון ייבש כלשהו, רק חי.

מוצרים רלוונטים מומלצים

דגים דומים

שאלות ותשובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *