פיראנה סן פרנסיסקו

שם בעברית

פיראנה סן פרנסיסקו

שם לועזי

san francisco piranha (Piraya Piranha)

שם מדעי

Pygocentrus piraya

סוג מים

מים מתוקים

משפחה

חריתיים

מקור

דרום אמריקה, האמזונס נהרות מים מתוקים בסן פרנסיסקו

נפח אק' מומלץ

לפחות 240 ליטר

התאמה לריף

קושי גידול

למגדלים מנוסים בלבד

גודל בוגרים

עד 38 ס"מ

התנהגות

תוקפני ביותר

סוג מזון

אוכל חי

טמפ' מומלצת

29 – 22 מעלות

חומציות מים

7.3 – 6.5 pH

מליחות מים

כללי

הפיראנה סן פרנסיסקו כשמה מגיעה לרוב מנחלים ומקורות גדולים של מים באזור סן פרנסיסקו, היא בכללי מגיעה מברזיל ותהיה נפוצנ במעט גם באמזונס. הפיראנה סן פרנסיסקו מאדו דומה לפיראנה האדומה אך מבנה גופה שונה ואלו ספנירי גופה יותר מחודדים ופחות אדומים כשל הפיראנה האדומה. הפיראנה סן פרנסיסקו הינה אחת הפיראנות הגדולות ביותר שגילו עד היום, גודלה הסופי בטבע יהיה 60 ס"מ והדג חי בלהקה של 50 פריטים ויותר. הפיראנה סן פרנסיסקו באקווריום הביתי תגיע לגודל של כ- 38 ס"מ ולא מעבר. הפיראנה סן פרנסיסקו היא דג חזק במיוחד שיסתגל לחיות בתנאי מים שונים במהירות.

 

גידול באקווריום

ראשית יש לגדל פריט יחיד באקווריום של 240 ליטר ויותר, להקה של 4 פירטים ומעלה תצטרך לפחות 800 ליטרים עם מרחב שחייה גדול ושלל מקומות מסתור. הפיראנה סן פרנסיסקו גדלה בלהקה וככל שהלהקה תהיה גדולה יותר כך הדגים יהיו יותר בטוחים. הפיראנה סן פרנסיסקו חייה בסביבה עם המון מקומות מסתור, לכן יש להשתמש סגזעים, צמחים, קוקוסים ודקורציות כלשהן שיהיו כמו מנהרות שבעצם בסופו של דבר יהוו מקומות מסתור אדאלים לפיראנות. כמו כן, בטבע הפיראנה סן פרנסיסקו תחייה במקום בו התאורה חלשה, לכן יש לשים תאורה מעוממת באקווריום בו היא גדלה וחיה. הפיראנה סן פרנסיסקו אוכל אוכל חי ומלכלכת מאוד את מי האקווריום, ךכן יש לעשות החלפות מים של 40-50% בשבוע ולדאוג למערכת פילטרציה מסיבית.

 

שותפים מתאימים

יש לגדל אותה בלהקה באקווריום יעודי, רוב הדגים לא ישרדו עם הפיראנה. רק דגים גדולים כמו פאקואים (פאקו בן דודה של הפיראנה) יצליח אולי לשרוד, זה בתנאי שיש מספיק מקומות מסתור והאכלה תמידית ונכונה של הפיראנות.

 

זיהוי בין המינים

קשה עד בלתי אפשרי. הנקבה נוטת להיות יותר שמנה.

 

רבייה

לא נצפתה רבייה באקווריום הביתי, ידוע כי דג זה מטיל.

 

מזון מומלץ

דג הפיראנה סן פרנסיסקו יאכל כל דבר בשרי, הוא יאכל בשר בקר, שניצל, חזה עוף, דגים גדולים, שרימפסים, תולעים, נבלות, עופות קטנים, צפרדעים וכו'. כמו כן, דג הפיראנה נוטה לאכול דברים עם דם, מאחר והריח מושך את הלהקה/דג, לרוב הוא יזון מנבלות בטבע או חיות שנפלו למים. לגבי הרגלת דג הפיראנה למזון ייבש, עם המון תרגול ורצון זה אפשרי, אך תמיד מומלץ לגוון ולהאכיל גם במזון חי.

מוצרים רלוונטים מומלצים

דגים דומים

שאלות ותשובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *