פלקו פרפר L168

שם בעברית

פלקו פרפר L168

שם לועזי

Butterfly Pleco, L-168 Catfish

שם מדעי

Dekeyseria brachyura

סוג מים

מים מתוקים

משפחה

שפמנוניים

מקור

ברזיל

נפח אק' מומלץ

לפחות 100 ליטר

התאמה לריף

קושי גידול

מתאים למתחילים

גודל בוגרים

עד 14 ס"מ

התנהגות

שקט ורגוע

סוג מזון

צמחוני

טמפ' מומלצת

25 – 28 מעלות

חומציות מים

5.6 – 7 pH

מליחות מים

כללי

פלקו פרפר הוא שוכן קרקעית מעניין ויפה. מקורו בדרום אמריקה, בברזיל. גודלו הסופי מגיע ל-14 ס"מ. לדג פלקו הפרפר ישנה תכונה מעניינת שהוא משנה את צבעו בהתאם למשטח עליו הוא נמצא כמו זיקית. מומלץ לאכלסו באקווריום עם מצע בהיר אשר יגרום לו להראות פסים שחורים ולבנים במהלך היום. תכונה מעניינת נוספת היא כי מופע הצבעים של הדג משתנה בלילה ושונה ממה שהיא ביום.

 

גידול באקווריום

יש לאכלס את דג הפלקו פרפר באקווריום אשר נפחו הוא לפחות 100 ליטרים ל-2 עד 3 דגים מקסימום ואילו לדג בודד יספיקו 40 ליטר. יש להוסיף גזעים לאקווריום ולשמור על איכות מים מעולה באמצעות החלפות מים סדירות ושאיבות רפש כמו כן יש לדאוג גם לפילטרציה חזקה. יש לשמור על רמת חמצון גבוהה במים. מומלץ לספק לדג גם סלעים וצמחים חיים אשר ישמשו לו למסתור וישפרו את איכות חיו. הוא לא יפגע בצמחים בד"כ, אך במידה וכן יפגע בצמחים, זה כתוצאה מתזונה לא טובה וחוסר במזון צמחי.

 

שותפים מתאימים

דג שקט ורגוע אשר יסתדר עם רוב דגי הנוי השקטים. אין לשלב עם ציקלידים.

 

זיהוי בין המינים

לא ניתן להבחין בין המינים.

 

רבייה

דג הפלקו פרפר הינו מטיל מערות בטבעו. באקווריום הרבייה יש לשמור על מים רכים וחומציים ולבצע החלפות מים גדולות. אם זאת בהחלפות המים יש להוסיף מים קרים במעלה או 2 מהמים הנוכחים באקווריום וכך בעצם לדמות את עונת הגשמים במהלכם מתרבה הדג. הזכר יבחר מערה בה יוטלו הביצים ויגן עליהם מפני דגים אחרים. הביצים יבקעו כעבור 7-10 ימים. הזכר ישמור על הדגיגים במערה עד שהם יקבלו את מבנה גופם הסופי ובזמן זה יש לעשות החלפות מים קטנות של 10% על בסיס יומי.

 

מזון מומלץ

תזונתו של דג פלקו הפרפר מבוססת בעיקר על מזון צמחי כגון: אצות ומזון צמחי ייעודי לדגי חתול, אך יש לגוון בתזונתו ומדי פעם להאכיל במזון בשרי.

שאלות ותשובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן