פלקו L-200

שם בעברית

פלקו L-200

שם לועזי

Lemon Spotted Green Pleco

שם מדעי

Hemiancistrus subviridis

סוג מים

מים מתוקים

משפחה

שפמנוניים

מקור

דרום אמריקה

נפח אק' מומלץ

לפחות 180 ליטר

התאמה לריף

קושי גידול

מתאים למתחילים

גודל בוגרים

עד 16 ס"מ

התנהגות

שקט ורגוע

סוג מזון

בשרי וצמחי

טמפ' מומלצת

29 – 22 מעלות

חומציות מים

6 – 8 pH

מליחות מים

כללי

פלקו L200 או בשמו השני פלקו ירוק הוא מין נפוץ יחסית ומבוקש ביותר של פלקו באקווריומים הביתיים ברחבי העולם. פלקו L200 שהתגלה לראשונה בשנת 2005, נמצא בטבע בתפוצה רחבה מאוד, המתפרסת על נהרות רבים בדרום אמריקה. צבעו של פלקו L200 הוא צהוב-ירקרק עם נקודות צהובות גם כן אך כהות יותר. פירושו של שמו המדעי Hemiancistrus subviridis הוא חצי אנציסטרוס, מעיד על תכונתו המשותפות עם זני האנציסטרוסים, למרות שמתייך למשפחה גדולה בפני עצמה שנקראת ה-Baryancistrus.

 

גידול באקווריום

פלקו L200 הוא דג נפוץ ויפה ביותר המגיע לגודל מרבי של 16 סנטימטרים, ודורש אקווריום עם שלל מקומות מסתור ומצא חולי (לא חובה). יש לספק לפלקו L200 אקווריום בסדר גודל של 180 ליטרים עם צמחייה וסלעים רבים. פילטרציה חזקה מומלצת גם כן וכמובן רמת חמצון גבוהה שתועיל לבריאותו של הדג. חשוב ליצור תאורה מעומעמת באקווריום שתדמה את בית הגידול הטבעי של הדג. מי האקווריום צריכים להיות בטמפרטורה גמישה ביותר שבין 22 ל-29 מעלות צלזיוס ובעלי מידת חומציות שבין 6 ל-8 PH. חובה לבצע החלפות מים של כ-20% ממי האקווריום פעם בשבועיים.

 

שותפים מתאימים

פלקו L200 הוא דג שקט ורגוע, ולכן אפשר לשכנו עם דגים ממינים רבים כגון, מנקים ממנים שונים (או מאותו מין), קשתות, ברבוסים, טטרות, גורמים וכדומה. ניתן לשלב את הפלקו L200 עם ציקלידים תוקפניים יחסית, אך יש לשים לב שהוא יהיה בגודל מקסימלי ובנוסף לכך לדאוג למקומות מסתור רבים, כאשר משלבים ביניהם.

 

זיהוי בין המינים

אין אפשרות להבדיל בין המינים אצל פלקו L200.

 

רבייה

בטבע הדג מטיל את הביצים בבורות שיוצר בבוץ וכיוון שבוץ באקווריום מלכלך מאוד את המים ולכן לא משמשים בו הרבייה בשבי בלתי אפשרית, למרות שתועדה רבייה בלי תנאים אלו לאחר זמן רב בו חיזר הזכר אחר הנקבה, ולבסוף הנקבה נענתה לחיזורו והטילה 40 ביצים שבקעו לאחר 3-4 ימים. לאחר 10-11 ימים הדגיגים יסיימו לאכול את שק החלבון ויתחילו לאכול בצורה עצמאית.

 

מזון מומלץ

פלקו L200 הוא אוכל כל ולא בררן לגבי סוג המזון שמקבל. את הפלקו L200 ניתן לאכיל במזונות בשריים וצמחיים כגון, ארמטיה, תולעי דם, מזון שוקע המיועד לשוכני קרקעית, מלפפון, אפונה ושלל פירות וירקות אחרים.

שאלות ותשובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן