פסוסית הצדף

שם בעברית

פסוסית הצדף

שם לועזי

Pearl danio

שם מדעי

Danio albolineatus

סוג מים

מים מתוקים

משפחה

קרפיוניים

מקור

East Asia

נפח אק' מומלץ

לפחות 80 ליטר

התאמה לריף

קושי גידול

מתאים למתחילים

גודל בוגרים

עד 7 ס"מ

התנהגות

שקט ורגוע

סוג מזון

בשרי וצמחי

טמפ' מומלצת

23 – 28 מעלות

חומציות מים

6 – 7 pH

מליחות מים

כללי

פסוסית הצדף הינו דג פופולארי מאוד, אשר יימצא באקווריום הקהילתי של חובבים רבים. הפופולאריות שלו נגרמת בשל קלות הגידול שלו, וורציות הצבע הרבות והמעניינות שלו. מקורו של הדג הוא נהרות במיאנמר, תאילנד וסומטרה. אחת ממופעי הצבע הידועים של דג פסוסית הצדף, הינו דג בעל צבעים ססגוניים של כחול וסגול בהיר, ובעל גוף מודגש בפס אדום-כתום הנמשך מזנבו ועד לאמצע גופו. וריאציה נוספת של דג פסוסית הצדף הינו דג בעל צבע צהוב בוהק הידוע כדניו צהוב.

 

גידול באקווריום

למרות גודלו הקטן צורך דג פסוסית הצדף מרחב שחייה גדול, ואקווריום ארוך וצר בנפח של 80 ליטר לכל הפחות. המים צריכים להיות מחומצנים היטב, ולא קשים. דג פסוסית הצדף אינו בררן בכל הנוגע לערכי המים, אך מים באיכות ירודה ביותר יובילו כמו כל דג למוות פתאומי. דג פסוסית הצדף הינו דג להקה ולכן יש להחזיק בלפחות ארבעה דגים באקווריום, אך כמובן שככל שישנם יותר דגים כך יחיה יותר טוב. לגבי תאורה באקווריום- בדרך כלל הדג יציג את מופע צבעיו המלא כאשר יהיה באקווריום בעל תאורה ישירה על חלקו הפנימי של האקווריום. כמו כן יש לדאוג למכסה באקווריום בו משוכן הדג הנ"ל, עקב היותו קפצן ידוע.

 

שותפים מתאימים

לא בררן, ומתאקלם בקלות למזונות שונים. מזונות, אשר יטיבו עם פסוסית הצדף יהיו: פתיתים איכותיים, וגרגירים צמחיים, בשילוב עם מזון בשרי חי, או קפוא. מזג ושותפים מתאימים: דג פסוסית הצדף הינו דג שקט ורגוע אשר יסתדר עם כל דג רגוע כמוהו. דג מאוד מתאים לאקווריום קהילה ממוצע.

 

זיהוי בין המינים

זכרי פסוסית הצדף הינם קטנים, רזים וצבעוניים יותר מהנקבות. לעיתים מראים צבע אדום בהיבט על בטנם.

 

רבייה

דג פסוסית הצדף הינו דג שמאוד קל להרבות. כמו דגי דניו אחרים, דג פסוסית הצדף הינו דג שבו הזכר נאמן לנקבה. באקווריום הרבייה טמפרטורת המים צריכה להיות בין 26-30 מעלות וגובה המים צריך להיות בגובה 10-15 סנטימטרים. באקווריום הרבייה יש להוסיף צמחים רבים בעלי עלים רחבים שתולים או צפים, השתולים בחצץ עבה וגס. בתחילה, יש לאכלס כמות קטנה של נקבות, ולהרחיב את הקבוצה בהדרגה. לאחר זמן מה יש להוסיף בהדרגה כמות זכרים דומה.לאחר הוספת הזכרים, הדגים יתחלקו לזוגות, וכל זוג ימצא לו מקום אחר בקרב הצמחים להטיל בו ביצים. לאחר הטלת הביצים יש להוציא את הדגים הבוגרים אחרת הביצים יטרפו.במהלך התפתחות הדגיגים בביצים יש לשמור על חושך באקווריום על מנת למנוע התפתחות של פטריה.לאחר 36-48 שעות הדגיגים יבקעו. יש להאכילם בארטמיה חיה, או באינפיזוריה. הדגיגים גדלים מהר, ולאחר כשבעה ימים כבר ישחו, ויתפסו מזון בעצמם. לאחרשהדגיגים ישחו באופן חופשי יש לעבור בהדרגה למזון בוגרים גרוס דק מאוד או למזון תעשייתי הייעודי לדגיגים.

 

מזון מומלץ

לא בררן, ומתאקלם בקלות למזונות שונים. מזונות, אשר יטיבו עם פסוסית הצדף יהיו: פתיתים איכותיים, וגרגירים צמחיים, בשילוב עם מזון בשרי חי, או קפוא.

שאלות ותשובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן