פקוליטה ויטאטה

שם בעברית

פקוליטה ויטאטה

שם לועזי

Tiger pleco

שם מדעי

Peckoltia vittata

סוג מים

מים מתוקים

משפחה

שפמנוניים

מקור

ברזיל

נפח אק' מומלץ

לפחות 80 ליטר

התאמה לריף

קושי גידול

מתאים למתחילים

גודל בוגרים

עד 12 ס"מ

התנהגות

מעט תוקפני

סוג מזון

בשרי וצמחי

טמפ' מומלצת

21 – 26 מעלות

חומציות מים

6 – 7 pH

מליחות מים

כללי

פקוליטה ויטאטה או פלקו טייגר בשמו הנוסף הוא דג שוכן קרקעית שליו ויפה המגיע במקור מדרום אמריקה. תוחלת החיים של פקוליטה ויטאטה היא 5-8 שנים.

 

גידול באקווריום

יש לספק לפקוליטה ויטאטה אקווריום בעל נפח של 80-100 ליטר לפחות עם מקומות מסתור רבים, כדים, גזעים וכו'. יש לשמור על ערכי מים טובים ופילטרציה טובה. החלפות מים תכופתיות יועילו.

 

שותפים מתאימים

זכרי הפקוליטה ויטאטה עלולים ליהיות טריטוריאליים אחד כלפי השני ואם מחזיקים יותר מאחד יש לשכנם באקווריום גדול עם שפע של הפרדה בין הטריטוריות של הזכרים השונים.

 

זיהוי בין המינים

זכרי הפקוליטה ויטאטה (פלקו טייגר) יפתחו סנפירים בעלי מראה קוצני על החלק התחתון של גופם נקבות הפקוליטה ויטאטה (פלקו טייגר) נראות שמנות יותר ממבט מלמעלה.

 

רבייה

רביה באקווריום הביתי אפשרית אך לא קלה, יש לספק לפקוליטה ויטאטה מים רכים ולהעלות את הטמפרטורה ל27 עד 28 מעלות. הזכר יבחר מערה או כד ויזמין את הנקבה פנימה. הנקבה תטיל ביצים בצבע צהוב והזכר יפרה אותם. לאחר ההפריה זכר הפקוליטה ויטאטה יגרש את הנקבה ויקבל על עצמו את תפקיד ההגנה על הצאצאים. לאחר כשבוע או קצת יותר דגיגי הפקוליטה ויטאטה (פלקו טייגר) יבקעו וישחו באקווריום. יש להאכילם בארטמיה או ציקלופים.

 

מזון מומלץ

מזון מתאים לפקוליטה ויטאטה הוא מזון שוקע יעודי לשוכני קרקעית ובנוסף יש לספק לו מזון בשרי מידי פעם. יש לשים לב שלא להתבלבל בין פקוליטה ויטאטה לבין פלקו (פלקוסטומוס) ליצן בשל הדמיון הרב בינהם.

שאלות ותשובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן