מבצע - משלוחים חינם מעל 400 ש"ח !

צילינדריקוס

שם בעברית

צילינדריקוס

שם לועזי

Cylindricus Cichlid

שם מדעי

Neolamprologus cylindricus

סוג מים

מים מתוקים

משפחה

אמנוניים

מקור

אגם טנגניקה, אפריקה

נפח אק' מומלץ

לפחות 120 ליטר

התאמה לריף

קושי גידול

מתאים למתחילים

גודל בוגרים

עד 12 ס"מ

התנהגות

תוקפני

סוג מזון

בשרי

טמפ' מומלצת

22 – 28 מעלות

חומציות מים

7 – 9 pH

מליחות מים

כללי

צילינדריקוס הוא דג ציקליד המגיע במקור מאגם טנגניקה שבאפריקה. זהו אחד ממיני הציקלידים הקטנים אשר מגיע בבגרותו לגודל מירבי של 12 סנטימטרים. מבנה גופו של הצילינדריקוס מאורך, צבעו כסוף ולאורכו פסים אנכיים בצבע כהה. הסנפירים של הצילינדריקוס מעוטרים במסגרת בעלת גוון כחול, דבר המוסיף ליופיו של הדג.

 

גידול באקווריום

אקווריום אידיאלי עבור דג הצילינדריקוס יהיה בנפח 120 ליטר לפחות ויכיל ציקלידים קטנים אחרים, רצוי מאגם טנגניקה. יש לשלב באקווריום שפע של סלעים, כונכיות ואפשר גם עצים על מנת לספק לצילינדריקוס מקומות מסתור. מצע חולי או גרוס דק יתאים במיוחד. רביה של ציקליד הצילינדריקוס נחשבת לקשה.

 

שותפים מתאימים

דג הצילינדריקוס תוקפני כלפי דגים דומים לו ואין לשכנו עם דגים כאלה (כל דגי הנאומפרולוגס עלולים לחטוף, ללופי הוא דוגמא טובה לדג לא מתאים). חשוב להדגיש כי אין לשלב ציקלידים רגועים מידי עם הצילנדריקוס אלא ציקלידים בעלי רמת תוקפנות דומה.

 

זיהוי בין המינים

הזכר לרוב גדול מן הנקבה.

 

רבייה

הצילינדריקוס הוא דג בעל קצב גדילה איטי מאוד ולוקח לו מספר שנים להגיע לבגרות מינית. כאשר הדג מוכן לרביה הזכרים בדרך כלל יהיו גדולים מהנקבות. ללא שפע מערות באקווריום הביתי אין סיכוי שהדג יתרבה. ברגע שזוג דגי צילינדריקוס בחר מערה מתאימה הנקבה תטיל את הביצים במערה והזכר יפרה אותן. תוך כשבוע יצאו למי האקווריום דגיגי הצילינדריקוס.

 

מזון מומלץ

יש להאכילם באטרמיה מובקעת ומזון דפים מרוסק. דג הצילינדריקוס זקוק למזון בשרי, מזון מתאים יהיה תולעי דם, ארטמיה ומזון ציקלידים יעודי.

מוצרים רלוונטים מומלצים

דגים דומים

שאלות ותשובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הקבוצת הווצאפ החדשה שלנו

משפחת פישי גדלה ומתרחבת!

כדי לתת לכם מקום לשאול את כל השאלות שרציתם, להכיר חברים מהתחום, למכור ולקנות ציוד ודגים, פתחנו עבורכם את קבוצת הווצאפ הרשמית של פישי.

כל שאתם צריכים לעשות זה ללחוץ על הקישור ולהצטרף אלינו למשפחה