ציקליד ג'קט צהוב

שם בעברית

ציקליד ג'קט צהוב

שם לועזי

Yellowjacket cichlid

שם מדעי

Parachromis friedrichsthalii

סוג מים

מים מתוקים

משפחה

אמנוניים

מקור

מרכז אמריקה

נפח אק' מומלץ

לפחות 400 ליטר

התאמה לריף

קושי גידול

מתאים למתחילים

גודל בוגרים

עד 30 ס"מ

התנהגות

תוקפני

סוג מזון

בשרי וצמחי

טמפ' מומלצת

26 – 30 מעלות

חומציות מים

6 – 7.5 pH

מליחות מים

כללי

ציקליד ג'קט צהוב בא ממרכז אמריקה ממספר מדינות. צבעו הוא צהוב עד צהבהב ועל גופו יש גם שורת פרחים המתחילה ממכסה הזימים ועד תחילת הזנב. שמו של ציקליד ג'קט צהוב ניתן לו בגלל צבעו הצהוב. הרבה נוטים להתבלבל בינו לבין לויסלי ציקליד בגלל צבעם ומבנה גופם הדומה אך לציקליד ג'קט צהוב יש פס שחור שיוצא מין העין המאפיין אותו משאר זני הציקלידים ומבדיל אותו מלויסלי ציקליד. למרות שציקליד ג'קט צהוב הוא דג של מים מתוקים ניתן גם למצוא בטבע באזורי מים מליחים אשר נמצאים בשפכי נהר.

 

גידול באקווריום

גודל המיכל צריך להיות 400 ליטר לזוג. ועל הדקורציה להיות עד המינימום האפשרי במיכל אך עדיין לספק מספיק מקומות מסתור ושטחים ליצירת טריטוריות לדגים.

 

שותפים מתאימים

שותפים מתאימים לציקליד ג'קט צהוב יהיו ציקלידים מרכז אמריקאים העוברים את ה30 ס"מ ונחשבים לאגרסיבים כגון: מידאס, ציקליד קובני, שטן, טקסס ועוד.

 

זיהוי בין המינים

הנקבות יהיו קטנות יותר משמעותית מהזכר והפיגמנט האדום יבלוט יותר בנקבות מאשר בזכר במיוחד בזמן הרבייה. סנפיר הגב של הזכר יהיה גדול יותר מאשר סנפיר הגב של נקבה.

 

רבייה

הרבייה נחשבת קלה ביותר. בשביל לשפר את אחוזי יצירת הזוג יש לקנות מספר פריטים של ציקליד ג'קט צהוב ולגדל אותם עד בגרות מינית שבזמן הזה יתחילו להיווצר זוגות. אחרי היווצרות הזוג יש להעביר אותם למיכל יעודי מחשש לאגרסיביות רבה שיפגינו הזוג בזמן רבייה. אחרי סיום הרבייה הזוג יטיל כ1000-500 ביצים אשר יהיו בצבע כתום ואחרי זה הזכר יתחיל בתהליך ההפרייה. על הביצים הזוג ישמור באגרסיביות רבה ויסכן את חייו למען שלמות הביצים. אחרי 2-3 ימים הדגיגים יתחילו לצאת מביציהם אך הם חסרי הגנה וזוג ההורים יעביר אותם לבור שחפרו בזמן הרבייה, ואחרי 3-4 ימים הדגיגים יתחילו לשחות בחופשיות באקווריום.

 

מזון מומלץ

ציקליד ג'קט צהוב הוא לא בררן בנוגע לתזונתו, הוא נחשב לאוכל כל. התזונה שלו צריכה להיות מגוונת וצריכה להאכיל מזון בשרי יבש וקפוא אך ניתן גם לפנק אותו מידי פעם במזון חי. בנוסף לתזונתו הבשרית צריך להאכילו באוכל על בסיס צמחי על מנת לספק לו את כל המרכיבים שהוא צריך.

שאלות ותשובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן