ציקליד המאיה

שם בעברית

ציקליד המאיה

שם לועזי

mayan cichlid

שם מדעי

Cichlasoma urophthalmus

סוג מים

מים מתוקים

משפחה

אמנוניים

מקור

מקסיקו,הונדורס,גואטמלה,ניקארגואה,בליז

נפח אק' מומלץ

לפחות 600 ליטר

התאמה לריף

קושי גידול

מתאים למתחילים

גודל בוגרים

עד 40 ס"מ

התנהגות

תוקפני

סוג מזון

בשרי וצמחי

טמפ' מומלצת

20 – 30 מעלות

חומציות מים

7 – 8 pH

מליחות מים

כללי

ציקליד המאיה הינו ציקליד המגיע אלינו מיבשת מרכז אמריקה. הוא גדל לגודל של כ-40 ס"מ, הוא מאופיין בצבע גוף ירוק – חום בהיר ושבעה פסים לאורך גופו בצבע ירוק כחלחל. עם זאת ישנה נקודה שחורה בנקודת הבסיס של זנבו.

 

גידול באקווריום

לגידול ציקליד המאיה צריך אקווריום בנפח של כ-600 ליטר, מרחב שחייה גדול מאוד ודקורציה שתשמש כמקום לטריטוריה. דקורציה טובה תכלול בעיקר סלעים וגזעים וניתן לשלב גם מערות או צמחים חיים. רוב הצמחים לא ישרדו. מצע האקווריום צריך להיות חולי כדי שהמאיה לא יפצע בעת הנבירה בו. יש לשמור על ערכי מים טובים והחלפות מים גדולות.

 

שותפים מתאימים

מזגו של ציקליד המאיה תוקפני. יש לשכנו ביחד עם דגי מרכז אמריקה שיגיעו לגודל של כ-40 ס"מ. ניתן לנסות לשלב ציקלידים מדרום אמריקה בעלי מזג וגודל דומה אך רצוי שלא לערבב בין היבשות.

 

זיהוי בין המינים

זכר ציקליד המאיה יהיה גדול יותר מהנקבה.

 

רבייה

רצוי לבודד את הזוג למיכל נפרד עקב תוקפנותם. הם יטילו את הביצים על קרקעית האקווריום לכן רצוי לדאוג לאקווריום ללא מצע. לאחר מספר ימים הביצים יבקעו. יש להאכיל את הדגיגים כאשר יתחילו לשחות חופשי. ניתן להאכיל באינזופוריה, ארטמיה וכולי.

 

מזון מומלץ

ציקליד המאיה הוא אוכל כל,אפשר לשלב לו תזונה צמחית ובשרית ובניהם אצות,תולעי דם,שרימפסים ועוד. מזון מגוון ושילוב מזון חי או קפוא יטיבו עם בריאות הדג וצבעיו.

שאלות ותשובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן