ציקליד זאב

שם בעברית

ציקליד זאב

שם לועזי

Wolf cichlid

שם מדעי

Parachromis dovii

סוג מים

מים מתוקים

משפחה

אמנוניים

מקור

מרכז אמריקה

נפח אק' מומלץ

לפחות 450 ליטר

התאמה לריף

קושי גידול

מתאים למתחילים

גודל בוגרים

עד 70 ס"מ

התנהגות

תוקפני ביותר

סוג מזון

בשרי

טמפ' מומלצת

24 – 28 מעלות

חומציות מים

7 – 8 pH

מליחות מים

כללי

ציקליד הזאב, הידוע בשם "ציקליד דובי", הוא בין הציקלידים האמריקאים החכמים ביותר. מקורו במרכז אמריקה, בנהרות של קוסטה ריקה. צבעם זהוב, עם נקודות בצבעים שונים. שיניו החדות מראים איזה טורף מכובד הוא, וכדאי לחשוב פעמיים לפני שמכניסים את היד למים. עם טיפול טוב, הדג יכול לחיות עד לכ-30 שנים.

 

גידול באקווריום

ציקליד הזאב גדל לגודל של עד כ-70 סנטימטר ולכן דורש אקווריום עם לפחות 450 ליטרים. ציקליד הזאב יעקור כל צמח, ויזיז את החצץ לכל מקום, אז קחו בחשבון שעיצובכם לא ישאר כפי ששמתם אותו. כדאי לשים לו חלוקי נחל גדולות שיוכל להזיז אותם ממקום למקום, או אפילו כדור טניס או פינג-פונג שכן הוא יהנה לנשוך אותם.

 

שותפים מתאימים

השותפים המתאימים הם רק זוג מבני מינם, שכן הם יתקפו כל דג אחר או יאכלו אותו. מינו של ציקליד הזאב מתאפיין בכך שהזכר גדול יותר, והנקבה בדרך כלל צהובה לגמרי.

 

זיהוי בין המינים

זיהוי בין המינים קשה עד בלתי אפשרי.

 

רבייה

רבייתו מתנהלת בכך שהנקבה מטילה כ-1,000 ביצים, והביצים יבקעו בתוך כ-5 ימים. זוג הציקלידים הינם הורים טובים, אך כשהשרצים יגיעו לגיל בגרות חשוב להפרידם מהוריהם.

 

מזון מומלץ

השרצים יזונו ממזונות בשריים קטנים, כל דבר שייכנס לפיהם. באקווריום, ציקליד הזאב ניזון מדגים קטנים כגון גופים, מתולעי אדמה או משרימפסים.

שאלות ותשובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן