ציקליד יגואר/מנגוואנז

שם בעברית

ציקליד יגואר/מנגוואנז

שם לועזי

Managua Cichlid

שם מדעי

Parachromis managuensis

סוג מים

מים מתוקים

משפחה

אמנוניים

מקור

מרכז אמריקה

נפח אק' מומלץ

לפחות 400 ליטר

התאמה לריף

קושי גידול

לא מומלץ למתחילים

גודל בוגרים

עד 60 ס"מ

התנהגות

תוקפני ביותר

סוג מזון

בשרי וצמחי

טמפ' מומלצת

23 – 26 מעלות

חומציות מים

7 – 8 pH

מליחות מים

כללי

ציקליד יגואר, או בשמו הנוסף – מנגוואנז, הוא דג טורף יפייפה המגיע ממרכז אמריקה. דגי ציקליד יגואר (מנגוואנז) צעירים מתאפיינים בצבע גוף כסוף עד זהוב דהוי, מנוקד בכתמים כהים לכל אורכו. כהציקליד יגואר (מנגוואנז) מתבגר מקבל הדג נקודות רבות נוספות ומופע הצבע שלו מזכיר את חתול היגואר.

 

גידול באקווריום

אקווריום מתאים לדג ציקליד יגואר (מנגוואנז) צעיר יהיה בנפח 300 ליטר לפחות ואילו בוגרים זקוקים לשטח גדול לשחיה באקווריום בנפח 400 ליטר לפחות ואורך 2 מטר. ציקליד יגואר (מנגוואנז) בכל גיל אוכל המון ומלכלך ויש לדאוג להם לפיטלרציה מעולה של המים. יש לסדר להם מקומות מסתור שיאפשרו להם לשבור את קו הראיה עם דגים אחרים באקווריום. מצע האקווריום צריך ליהיות חצץ גס. אין לשתול בו צמחים משום שציקליד יגואר (מנגוואנז) יחפור ויהרוס אותם.

 

שותפים מתאימים

ציקליד יגואר (מנגוואנז) הוא טורף אגרסיבי ויש לשלבו רק עם ציקלידים אמריקאים בגודל דומה ודוגמאת צבע שונה אחרת יש לצפות להתקפות באקווריום. ציקליד יגואר (מנגוואנז) יאכל כל דג שנכנס לו לפה בהנאה.

 

זיהוי בין המינים

זיהוי בין המינים אפשרי, הנקבות מאופיינות בצבעי דהויים יותר מאשר הזכרים והשפה התחתונה שלהן נמשכת מעל לשפה העליונה.

 

רבייה

רבייה באקווריום הביתי קשה ולא מומלצת באקווריומים בהם יש דגים אחרים מאחר והציקליד יגואר (מנגוואנז) הופך לתוקפני אף יותר ממה שהוא בדרך כלל בתקופת הרביה. אם מעוניינים להרבות ציקליד יגואר (מנגוואנז) יש לשכן את הזוג באקווריום יעודי עבורם – אם מצליחה, היגואר הוא הורה מצוין. הנקבה תטיל עד ל5000 (!!!) ביצים בצבע צהוב.

 

מזון מומלץ

ציקליד יגואר (מנגוואנז) הוא אוכל כל ויקבל בשמחה את רוב סוגי המזון כגון תולעי דם, טוביפקס, פלנקטון ומזון ציקלידים יעודי.

שאלות ותשובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן