ציקליד קובני

שם בעברית

ציקליד קובני

שם לועזי

Cuban Cichlid

שם מדעי

Nandopsis tetracanthus

סוג מים

מים מתוקים

משפחה

אמנוניים

מקור

מרכז אמריקה- קובה

נפח אק' מומלץ

לפחות 400 ליטר

התאמה לריף

קושי גידול

לא מומלץ למתחילים

גודל בוגרים

עד 25 ס"מ

התנהגות

תוקפני

סוג מזון

אוכל חי

טמפ' מומלצת

22 – 28 מעלות

חומציות מים

מליחות מים

כללי

ציקליד קובני כפי ששמו מרמז מגיע אלינו מאזור קובה, שם הוא שוכן בנהרות ובאגמים שאחד המרכיבים הבולטים המאפיינים אותם הוא שטחי ענק המכוסים צמחייה צפופה ביותר. ציקליד קובני, ידוע בתחביב כמן תכשיט "יקר לא יקר" . כלומר: בצעירותו נחשב דג לא שכיח אצל מגדלים , אך בבגרותו הדג מציג את יופיו המלא אשר מושך מגדלים רבים לקנותו.מראהו של הציקליד הקובני בדומה לקרוב משפחתו ציקליד היגואר הינו גוף גדול ממדים לבן-חום בהיר המעוטר בכתמים שחורים לא אחידים. בצעירותו, עקב הדמיון הרב רבים נוטים להתבלבל בינו לבין ציקליד היגואר.

 

גידול באקווריום

עקב גודלו, הציקליד הקובני דורש אקווריום גדול מאוד(400 ליטר מינימום), ומרחב שחייה גדול גם כן. באקווריום בו משוכן ציקליד קובני יש לבצע החלפות מים רבות, ולדאוג לפילטרציה טובה מאוד בשל רגישותו לרעלנים במים. דקורציה טובה לאקווריום בו משוכן ציקליד קובני תהיה גזעים רבים וצמחייה חיה במידה וניתן להחזיק. באקווריום בו משוכן הציקליד הקובני עדיפה תאורה חלשה-בינונית על מנת לדמות את סביבתו הטבעית.

 

שותפים מתאימים

בשל תוקפנותו שותפים מתאימים לציקליד הקובני יהיו אך ורק ציקלידים מרכז אמריקאים אגרסיביים כמותו, ובעלי אותו גודל פוטנציאלי.

 

זיהוי בין המינים

קשה. צבע הנקבה אפור ודהוי משל הזכר, ולרוב תהיה קטנה ממנו.

 

רבייה

רבייה אפשרית אך לא קלה כלל. יש לשכן זכר ונקבה(זוג) באקווריום המורכב מצמחייה שורשים וסלעים, אשר במידה והזוג לא יטיל על קרקעית האקווריום ישמשו אתרי הטלה. הביצים יבקעו לרוב לאחר כ3 ימים. את הדגיגים שבקעו ניתן להאכיל בארטמיה, ובשלב מאוחר יותר גם במזון בוגרים גרוס דק.

 

מזון מומלץ

הציקליד הקובני ניזון בעיקר מטרף חי. באקווריום הוא יסכים לקבל מזונות קפואים איכותיים, מזונות חיים טריים, ולעיתים גם אוכל יבש בשרי איכותי.

שאלות ותשובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן