קוי

שם בעברית

קוי

שם לועזי

Koi, Carp, Common Carp, Leather Carp, Mirror Carp

שם מדעי

Cyprinus carpio carpio

סוג מים

מים מתוקים

משפחה

קרפיוניים

מקור

סין אך הופץ מיפן

נפח אק' מומלץ

לפחות 600 ליטר

התאמה לריף

קושי גידול

מתאים למתחילים

גודל בוגרים

עד 100 ס"מ

התנהגות

מעט תוקפני

סוג מזון

בשרי וצמחי

טמפ' מומלצת

5 – 30 מעלות

חומציות מים

6 – 8 pH

מליחות מים

כללי

דג הקוי או "נישיקיגוי" ביפנית הוא דג ממשפחת הקרפיונים דג זה גודל בסין על ידי הקיסרים ונחשב לדג חשוב מאוד בתרבות הסינית והיפנית. הדג הופץ למערב מיפן ונחשב למאוד אופייני בסגנון ה"פנג שאוי". דגים אלה נמדדים על ידי מספר פרמטרים כגון נדירותם תבניות הצבעים ושלמות הסנפירים ומדורגים באותיות A,B,C דגים בדירוג A יכולים להימכר באלפי דולרים.

 

גידול באקווריום

דג זה גודל למימדים עצומים בין 70 ל90 ס"מ ויכול לחיות בטמפרטורות מאוד נמוכות. לכן רצוי לגדל דג זה בבריכות נוי, רצוי להכניס כל דג קוי ל600 ליטר ולהכין מצע של חלוקי נחל כדי לדמות את סביבתו הטבעית. דג הקוי ידוע באכילת הצמחים בגלל זה יש להכניס את הצמחים עם כדים ולכסות בחלוקי נחל בכדי שהקוי לא יאכל את שורשי הצמח. דג זה יחפש את מזונו בקרקעית,ואין לדאוג על חוסר פעילות בעיקר בחורף שדג זה מאט את המטבוליזם(חילוף חומרים) שלו ונראה לא פעיל ועל כך יש להאכילו פחות.

 

שותפים מתאימים

דג הקוי הוא דג שקט יחסית ורצוי לשלבו עם דגים מאותו מיקום גאוגרפי ודגי בריכות ומים קרים בעיקר סוגי דגי הזהב הרבים. בנוסף רצוי לשים זוג או שלשה של דגי קוי יחד בבריכה הם יעריכו את זה.

 

זיהוי בין המינים

לנקבה גוף עגול יותר וסנפירי חזה עגולים וקטנים יותר. לזכר סנפירי חזה מנוקדים בחלק מהסוגים והוא מבריק יותר. הזכר גם רודף אחרי הנקבה והתנגשות בה הדבר מעיד על הטלה קרבה.

 

רבייה

בכדי ליצור תנאי רבייה טובים צריך טמפרטורה מעל 20 מעלות רוב הרביות הטבעיות יעשו בסוף האביב תחילת הקיץ רצוי להאכיל במזון עשיר בחלבונים התקופה זו ויש לשים מספר זכרים לכל נקבה בכל הטלה הנקבה תטיל כ 100,000 ביצים(!). לאחר ההטלה יש להגן על הביצים כדי שלא יאכלו ולהעביר למיכל אחר כעבור 3-4 ימים הביצים יבקעו. להאכיל אותם המזון בוגרים גרוס ולהאכיל 4-5 פעמים ביום בחודשים הראשונים.

 

מזון מומלץ

דג הקוי אינו בררן הוא אוכל כל ויאכל כל דבר שיכנס לפיו מאצות ועד לדגים קטנים. יש להאכיל אותו בין עם במזון קופסא ובין עם אוכל חי שיעריך יותר

שאלות ותשובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

קבוצת הפייסבוק החדשה שלנו

משפחת פישי גדלה ומתרחבת!

כדי לתת לכם מקום לשאול את כל השאלות שרציתם, להכיר חברים מהתחום, למכור ולקנות ציוד ודגים, פתחנו עבורכם את קבוצת הפייסבוק הרשמית של פישי.

כל שאתם צריכים לעשות זה ללחוץ על הקישור ולהצטרף אלינו למשפחה