'קולי לוץ

שם בעברית

קולי לוץ'

שם לועזי

Kuhlii Loach

שם מדעי

Pangio sp.

סוג מים

מים מתוקים

משפחה

בינוניים

מקור

סינגפור, תאילנד

נפח אק' מומלץ

לפחות 60 ליטר

התאמה לריף

קושי גידול

מתאים למתחילים

גודל בוגרים

עד 10 ס"מ

התנהגות

שקט ורגוע

סוג מזון

טמפ' מומלצת

24 – 28 מעלות

חומציות מים

6 – 7 pH

מליחות מים

כללי

קולי לוץ' הוא שוכן קרקעית חלקלק ומעניין אשר יוסיף עניין לאקווריום הביתי. קולי לוץ' הוא מנקה חביב, מתאים לאקווריום קהילתי עם דגים רגועים ושלווים אשר יהנה לנשנש שאריות מזון מהקרקעית. קולי לוץ פעיל בלילה ואין לצפות לראותו במהלך היום. קולי לוץ הוא דג ביישן ופחדן ונדיר לראותו מסתובב באקווריום. מקורו של הקולי לוץ הוא בדרום מזרח אסיה, ניתן למצואו בסומטה, סינגפור, מלזיה, בורנאו ותאילנד. בטבע הקולי לוץ חי באזורים חוליים בנהרות ונחלי הרים.

 

גידול באקווריום

דג זה מסנן לעיתים את החול (במידה והמצע דק מספיק) ויוצר מחזה מעניין, כמו של דגי מים מלוחים. קולי לוץ' ישכב לעיתים על גבו, במיוחד כאשר אין מספיק מקומות מחבוא, כדי להראות חולה – התנהגות זו נורמלית. גופו של הקולי לוץ בצבע וורוד-צהוב עם 12-17 פסים כהים אנכיים ושלושה פסים מעטרים את ראשו. הקולי לוץ גדל בטבע עד 10 סנטימטרים אך באקווריום הביתי יגדל לאורך טיפה פחות מבטבע. אקווריום מתאים לקולי לוץ יהיה בעל נפח מינימלי של 60 ליטר, שפע צמחים ומקומות מסתור כמו סלעים ושורשי עצים. תאורה מעומעת או אזורים מוצלים באקווריום יתרמו רבות לביטחונו של הקולי לוץ ולשגשוגו באקווריום הביתי. מים רכים ומעט חומציים בשילוב עם החלפות מים שבועיות יעזרו אף הם. מצע האקווריום חשוב מאוד, חצץ גרוס דק מאוד או חולי אשר ידמה את התנאים בסביבה הטבעית של הקולי לוץ בצורה הטובה ביותר.

 

שותפים מתאימים

הקולי לוץ' הוא אינו דג להקה, אך אם תחזיק מספר דגי קולי לוץ הם ירגישו יותר בנוח ויצאו החוצה מידי פעם. קבוצה של 6-10 קולי לוץ' תגרום לקולי לוץ להרגיש הכי בנוח ולהתנהג כמו בטבע. ניתן לשלבו עם דגי טטרה שלווים ורגועים, נאונים ומשריצי חיים למיניהם.

 

זיהוי בין המינים

לא ניתן להבחין בין המינים.

 

רבייה

רבית קולי לוץ' נדירה ולא ידוע עליה הרבה למרות שהיו כבר מקרים של רבייה באקווריום. הקולי לוץ מדביקים ביצים בצבע ירוק בהיר על שורשי צמחים צפים ונראים כמו קן בועות.

 

מזון מומלץ

קולי לוץ הוא אוכל כל, מזון מתאים לקולי לוץ הוא שאריות מזון של דגים אחרים, אצות, ארטמיה ומזון שוקע לדגים שוכני קרקעית אשר יש לספקו באופן קבוע.

מוצרים רלוונטים מומלצים

דגים דומים

שאלות ותשובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *