קומט

שם בעברית

קומט

שם לועזי

Comet

שם מדעי

Carassius auratus

סוג מים

מים מתוקים

משפחה

קרפיונים

מקור

סין

נפח אק' מומלץ

לפחות 120 ליטר

התאמה לריף

קושי גידול

מתאים למתחילים

גודל בוגרים

עד 35 ס"מ

התנהגות

שקט ורגוע

סוג מזון

טמפ' מומלצת

17 – 28 מעלות

חומציות מים

6 – 8 pH

מליחות מים

כללידג קומט הוא אלטרנטיבה חיננית לדג הזהב המצוי. גופו בצבע כתום-אדום עם כתמים לבנים המשווים לו מראה חינני. דג הקומט מוסיף יופי מיוחד לבריכת הנוי וניתן למוצאו בבריכות נוי ברחבי העולם. מקורו של דג הקומט הוא בסין אך כיום הוא מופץ ברחבי העולם.
גידול באקווריוםבריכת נוי אידיאלית עבור דג הקומט תכלול מצע חצץ, סלעים וצמחיה עמידה למגוון רחב של טמפרטורות. דג הקומט יגדל באופן פרופורציונלי לשטח המחייה שלו. מומלץ להגן על שורשי הצמחים בסלעים או על ידי שתילתם בכדים מאחר ודג הקומט חובב שורשי צמחים וינסה לחפור כדי להגיע אליהם. כמו כל החברים במשפחה זאת, זהו דג עמיד שיסתדר במגוון רחב של טמפרטורות ותנאי מים אך יש לזכור כי הוא עדיין זקוק לתנאי מחייה בסיסיים, במיוחד פילטרציה טובה שכן זהו דג מלכלך.
שותפים מתאימיםהקומט ישתלב עם דגים נוספים ממשפחתו ודגי מים קרים שירדו בבריכות ויהיו זהים בתנאים.
זיהוי בין המיניםזיהוי בין המינים קשה עד בלתי אפשרי.
רבייהרביה מוצלחת תוביל להטלה של כאלף ביצים אשר יבקעו תוך כשבוע. יש להאכיל את דגיגי הקומט באוכל חי קטן ומופע הצבע שלהם יופיע תוך כשמונה חודשים דג הקומט זקוק למזון גרגירים ומזון דפים, בשרי וצמחי, אשר תכולת החלבון שבו לא עולה על 30 אחוז.
מזון מומלץיש להאכיל את דגיגי הקומט באוכל חי קטן ומופע הצבע שלהם יופיע תוך כשמונה חודשים דג הקומט זקוק למזון גרגירים ומזון דפים, בשרי וצמחי, אשר תכולת החלבון שבו לא עולה על 30 אחוז.

שאלות ותשובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

קבוצת הפייסבוק החדשה שלנו

משפחת פישי גדלה ומתרחבת!

כדי לתת לכם מקום לשאול את כל השאלות שרציתם, להכיר חברים מהתחום, למכור ולקנות ציוד ודגים, פתחנו עבורכם את קבוצת הפייסבוק הרשמית של פישי.

כל שאתם צריכים לעשות זה ללחוץ על הקישור ולהצטרף אלינו למשפחה