מבצע - משלוחים חינם מעל 400 ש"ח !

קורידורוס ברוכיס ירוק (ברוכיס מצוי)

שם בעברית

קורידורוס ברוכיס ירוק (ברוכיס מצוי)

שם לועזי

Common brochis

שם מדעי

Brochis splendens

סוג מים

מים מתוקים

משפחה

שפמנוניים

מקור

ברזיל, נהר האמזונס

נפח אק' מומלץ

לפחות 60 ליטר

התאמה לריף

קושי גידול

מתאים למתחילים

גודל בוגרים

עד 10 ס"מ

התנהגות

שקט ורגוע

סוג מזון

בשרי וצמחי

טמפ' מומלצת

24 – 28 מעלות

חומציות מים

6.5 – 8 pH

מליחות מים

כללי

דג קורידורוס ברוכיס ירוק הוא הנפוץ שבמשפחת הברוכיסים. הברוכיס המצוי הוא דג רגוע ושקט, נחשב לשוכן קרקעית וימצא לרוב רק בקרקעית האקווריום, כמו כל שאר שוכני הקרקעית במשפחתו. בצעירותם הן הקורידורסים והן הברוכיסים נראים דומה להפליא אך בבגרות הברוכיס גדול בהרבה מהקורידורס ובנוסף לברוכיס יש חוטם שפיצי יותר מהקורידורס. דג זה יכול לשנות את צבעיו מאפור כהה ועד ירוק זוהר, הכל תלוי בתנאי המים בו שוכן ובדקורציה הסובבת אותו.

 

גידול באקווריום

האקווריום האופטימלי לברוכיס ירוק, הוא לפחות 60 ליטר ומעלה לקבוצה של 5-6 ברוכיסים. מבחינת דקורציה, אקווריום המכיל חול או חצץ דק ולא חצץ חד מחשש לפגיעה בגחון והשפם יהיה אידיאלי עבור דג הברוכיס הירוק. רצוי להוסיף דקורציה של גזעים ומוסים כמו גאווה מוס. המים צריכים להיות נקיים ומחומצנים למרות שלקורים נשימת מעי המאפשרת להם לשרוד גם בתנאי מים לא נקיים. הברוכיס המצוי הוא דג רגוע ושקט.

 

שותפים מתאימים

יש לשלבו עם דגים שקטים ורגועים, וניתן עם שוכני קרקעית וקורידורסים נוספים.

 

זיהוי בין המינים

לרוב הנקבה עגולה יותר מהזכר.

 

רבייה

רבייה – הברוכיס הירוק הוא דג שניתן להרבותו יחסית בקלות. רכישה של מינימום 6-7 פריטים, תבטיח רבייה אחת לפחות, הם נוטים להתרבות בסתיו עם חילוף העונות ותחילת עונת הגשמים. הורדת הטמפ' והלחץ הברומטרי המשולב עם החלפות מים יעודדו את הרבייה. מזון חי כמו כמו טוביפקס ויחס של 2-3 זכרים על נקבה הוא מתכון טוב לעידוד הטלה.

 

מזון מומלץ

הקורידורוס ברוכיס הוא אוכל כל, יש להאכילו במזונות יעדויים לשוכני קרקעית. הוא יאכל שאריות מזון גם כן. ניתן לפנקו בתולעי דם ומלפפון מידי פעם.

מוצרים רלוונטים מומלצים

דגים דומים

שאלות ותשובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הקבוצת הווצאפ החדשה שלנו

משפחת פישי גדלה ומתרחבת!

כדי לתת לכם מקום לשאול את כל השאלות שרציתם, להכיר חברים מהתחום, למכור ולקנות ציוד ודגים, פתחנו עבורכם את קבוצת הווצאפ הרשמית של פישי.

כל שאתם צריכים לעשות זה ללחוץ על הקישור ולהצטרף אלינו למשפחה