קורידורוס חול

שם בעברית

קורידורוס חול

שם לועזי

Sand's Corydoras, Sand Corydoras, Sand Cory, Sand's Cory

שם מדעי

Corydoras davidsandsi

סוג מים

מים מתוקים

משפחה

שפמנוניים

מקור

מריו וריו ניגרו

נפח אק' מומלץ

לפחות 40 ליטר

התאמה לריף

קושי גידול

לא מומלץ למתחילים

גודל בוגרים

עד 6 ס"מ

התנהגות

שקט ורגוע

סוג מזון

צמחוני

טמפ' מומלצת

24 – 27 מעלות

חומציות מים

6.5 – 8 pH

מליחות מים

כללי

הקורידורס חול מגיע מריו וריו ניגרו. גודלו של הקורידורס חול עד 6 ס"מ. הקורידורס חול בצבע חום צהבהב ועליו זוג פסים שחורים. הקורידורס חול לא נראה הרבה בארץ ובחנויות, קורידורס זה נחשב נדיר.

 

גידול באקווריום

יש לגדל את דג הקורידורס חול באקווריום של לפחות 40 ליטר ללהקה בת 4-5 דגים, קורידוס חול הוא דג להקה כמו כל הקורידורסים האחרים ואין להחזיק דג אחד אלה לפחות 4 דגים באקווריום.יש לשים באקווריום חצץ חולי או גרוס דק ולא חצץ חד על מנת למנוע פגיעה באיברים של הדג ובמיוחד לא בשפם שאיתו מחפש אוכל בחצץ. רצוי להוסיף דקורציה של גזעים או צמחי מוס כמו ג'אווה מוס לאקווריום ושלל צמחים דומים. צריך לשמור על מים נקיים ואיכות מים טובה, והמים צריכים להיות מחומצנים היטב. חומציות המים צריכה להיות 6.5-8.0.טמפרטורת המים צריכה להיות 24-27 מעלות.

 

שותפים מתאימים

קורידורס חול יחיה בשלום עם דגי קהילה ולא עם דגים אגרסיבים. שותפים אידאלים יהיו קורדירוסים נוספים ושלל דגי להקה קטנים ושלווים, פאקואים, ארואנות, אוסקרים וכו' יהרגו בקלות את הקורדירוס חול.

 

זיהוי בין המינים

הנקבות ארוכות ומלאות יותר מהזכרים.

 

רבייה

כמו אצל הקורידורסים האחרים החלפות מים יכולות לגרום להשרצה. הביצים מוטלות בצדי האקווריום. על עצי סחף, ובצמחים. עדיף לשמור את הביצים באקווריום עם ההורים. הרבייה תהיה שהזכר יתחכך בנקבה והיא תשחרר קבוצת ביצים לתוך "סל" שהיא יצרה מקיפול סנפירי החזה שלה והביצים יהיו בתנוחת "T" בה הזכר יפרה את הביצים. לבסוף הזכר והנקבה ישכבו על קרקעית האקווריום למנוחה קצרה והנקבה תתחיל לחפש מקום מתאים להנחת הביצים באקווריום, בדרך כלל הביצים יוטלו על צמחים וסלעים. הדגיגים יבקעו תוך מספר ימים. יש להאכיל את דגיגי קורידורס חול במזונות חיים ולשמור על ערכי מים טובים עבורם.

 

מזון מומלץ

הקורידורס אוכל כל וישמח למזון חי או קפוא, את הקורידורס צריך להאכיל במזון שוקע בשרי בעיקר. יש לגוון בתזונתו. הקורדירוס חול אינו בררן.

שאלות ותשובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן