קורידורס אדולפי

שם בעברית

קורידורס אדולפי

שם לועזי

Corydoras adolfoi

שם מדעי

Corydoras adolfoi

סוג מים

מים מתוקים

משפחה

שפמנוניים

מקור

דרום אמריקה, ברזיל

נפח אק' מומלץ

לפחות 50 ליטר

התאמה לריף

קושי גידול

מתאים למתחילים

גודל בוגרים

עד 6 ס"מ

התנהגות

שקט ורגוע

סוג מזון

בשרי וצמחי

טמפ' מומלצת

21 – 28 מעלות

חומציות מים

5.6 – 7 pH

מליחות מים

כללי

הקורידורס אדולפי מגיע אלינו מריו נגרו שבברזיל,דרום אמריקה.בטבע קורידורס אדולפי ימצא בגדת נהר בעל זרימה חלשה עם מצע חולי. קורידורס אדולפי מתאפיין בפס שחור על עיניו,כתם כתום במצחו ופס שחור אופקי בגופו העליון, כאשר שאר גופו בצבע כסוף.

 

גידול באקווריום

קורידורס אדולפי הינו דג להקה, לכן באקווריום רצוי לשכן לפחות 4 פריטים. נפח מינימלי לגידול קורידורס אדולפי הינו 50 ליטר. דקורציה טובה לאבזור האקווריום תכלול גזעים,שורשים,עלי שקד הודי,צמח צף לעמעום התאורה. דבר נוסף שחשוב לקורידורס אדולפי הוא מצע חולי מהסיבה שכמו כל הקורידורסים הוא יחפור במצע במטרה לחפש מזון. טמפרטורה מומלצת לאקווריום הינה בין 21 ל-28 מעלות צלזיוס וחומציות 5.6 עד-7 .

 

שותפים מתאימים

שותפים טובים לאקווריום יהיו דגים בעלי מזג רגוע בדומה לקורידורס אדולפי. דגי קהילה,כגון-משריצים,טטרות, גורמים ודגי קשת יוכלו להשתלב טוב עם קורידורס אדולפי. ניתן לשלב גם ציקלידים אמריקאים רגועים, אך רצוי שהקורידורס יהיה בגודל בוגר בכדי שלא יותקף ויהיה חסר בטחון.

 

זיהוי בין המינים

בטבע,דגי הקורידורס מתרבים בסתיו, בעונה בה המים הופכים לקרירים יותר. בכדי להרבות את הקורידורס אדולפי יש להעביר לאקווריום נפרד שני זכרים ונקבה.רצוי שהאקווריום יכיל מעט צמחייה,מצע חולי ותאורה מעומעמת. יש להוריד את הטמפרטורה בהדרגה ב-2-3 מעלות על ידי החלפות מים לעיתים קרובות.הזכר יפרה את הביצים ורק לאחר מכן הנקבה תחליט היכן להטיל את הביצים במקום שנוקה על ידה מבעוד מועד. הביצים יוטלו בדרך כלל על צמחים או אבנים וחלק מהביצים יפוזרו במקומות שונים באקווריום. הנקבה יכולה להטיל עד 60 ביצים. הביצים יבקעו לאחר 4 ימים לכל היותר . את הדגיגים יש להאכיל במזון חי. יש לדאוג לערכי מים טובים עבור דגיגי קורידורס אדולפי.

 

רבייה

ההבדלה בין המינים אינה קלה. הנקבה תיהיה עגלגלה ביחס לזכר.

 

מזון מומלץ

הקורידורס אדולפי הינו אוכל כל. יש להאכיל במזון בשרי וצמחי מגוון ומידי פעם לצ'פר את הדגים במזון חי כגון- תולעי דם,תולעי קליפורניה,ארטמיה ועוד. עם תזונה עשירה ומגוונת הדג יהיה בריא ויפגין את מלוא צבעיו.

שאלות ותשובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן