קורידורס אלבינו

שם בעברית

קורידורס אלבינו

שם לועזי

Corydoras aeneus

שם מדעי

Corydoras aeneus

סוג מים

מים מתוקים

משפחה

שפמנוניים

מקור

דרום אמריקה

נפח אק' מומלץ

לפחות 60 ליטר

התאמה לריף

קושי גידול

מתאים למתחילים

גודל בוגרים

עד 6 ס"מ

התנהגות

מעט תוקפני

סוג מזון

אוכל חי

טמפ' מומלצת

24 – 30 מעלות

חומציות מים

6.5 – 7.5 pH

מליחות מים

כללי

הקורידורס אלבינו נהפך לקורידרוס הנפוץ ביותר בעולם. קורידורס אלבינו הוא שוכן קרקעית מובהק, יפה ושליו ממשפחת הקורידרוסים שהם תת מין של משפחת השפמנונים. הקורידרוס אלבינו מאופיין בגוף שמנמן כמו שאר בני משפחתו ובגוונים של לבן שמרמז על שמו. מקורו של הדג הוא דרום אמריקה עיניו של דג קורידורס אלבינו הם אדומות. אורך גופו המקסימלי מגיע לכדי 6 ס"מ בלבד. מבלה את רוב יומו בחיפוש אחר מזון בקרקעית. קורידורס אלבינו נובר בקרקעית בעזרת פה תחתון. בקרבת פיו קיימים מספר בינים המסיעים לו באיתור מזון גם ללא חוש הראיה. בינים אלו עמוסים בתאי חישה ובכלי דם.

 

גידול באקווריום

הקורידורס אלבינו הוא דג פשוט לגידול ויתאים למתחילים בתחום מאחר ודרישותיו לא גבוהות ובנוסף לכך הוא דג שנחשב חזק ויסבול טעויות של מגדלים מתחילים, למרות שמומלץ לצבור מעט ניסיון בתחום ולאחר מכן להביאו לאקווריום. אקווריום מתאים לקורידורס אלבינו יהיה מוצל במקצת כתוצאה מצמחייה סבוכה וצמחיים צפים שבו בזמן יצרו לו מקום מסתור כדי ליצור תחושה של מים עמוקים כמו בית הגידול הטבעי של הדג בטבע. הקורידרוס אלבינו דורש אקווריום בנפח של 60 ליטרים עם מים בטווח טמפרטורות שבין 24-30 מעלות צלזיוס ובעלי מידת חומציות שצריכה לנוע בין 6.5-7.5 PH. כמו רוב הקורידורסים גם הקורידורס אלבינו דורש מצע חולי ככל היותר, ומצע כמו אבנים גרוסות יכול לפגוע בשפמו שהוא איבר החישה שלו, שמטרתו לעזור לו להתמצא בסביבה. יש לבצע החלפות מים שבועיות של 30-40% ושאיבות רפש פעם בשבועיים.

 

שותפים מתאימים

שותפים מתאימים לקורידורס אלבינו יהיו עם כל משפחות דגי הקהילה. כמו שאר חברי בני משפחתו, הקורידרוס אלבינו עלול להיות טיפה תוקפני ולכן מומלץ לשכן אותם באקווריום עם לפחות 4 מבני מסוגו ואפילו יותר, כדי שלקורידורס אלבינו לא יהיה במצבי לחץ בה שרוי הדג. דגים כמו טטרות, ניאונים , סקלרים ודגים דומים שהתנהגותם דומה יסתדרו נהדר עמו.

 

זיהוי בין המינים

זיהוי בין הזכר והנקבה אצל הקורידרוס אלבינו אפשרי, בגלל שהנקבות שמנמנות ועגלגלות יותר באזור הבטן מאשר הזכרים ובנוסף סנפירי גחונן והחזה שלהן מעוגלים יותר מאשר של הזכרים.

 

רבייה

רבייה של הקורידורס אלבינו אפשרית ולא קשה ביותר. יש לשים מספר פריטים בוגרים באקווריום של מינימום 35 ליטרים. האקווריום צריך להיות עם הרבה מקומות מסתור ומקומות הטלה כמו כדים ואבנים גדולות. יש להוריד לאט לאט את הטמפרטורה באקווריום וניתן לדמות גשם על-ידי שימוש בפילטר מפל כיוון שידוע שהקורידרוס אלבינו אוהב להתרבות בעונת הגשמים. האכלות באוכל חי כמספר פעם-פעמים בשבוע יקצרו את הרבייה. לאחר ההטלה יש להפריד את הביצים ולהעבירם לאקווריום בו יוכלו לגדול בצורה בטוחה.

 

מזון מומלץ

דג קורידורס אלבינו אוכל כמעט מכל קשת המזונות לאקווריום. הוא עשוי לאכול אף דגים מתים אותם שהוא מחפש בקרקעית. אינו ניזון מאצות כמעט בכלל. יש לדאוג שמעט אוכל יגיע גם אל הקרקעית לשם האכלתו.

שאלות ותשובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן