קורידורס בואש

שם בעברית

קורידורס בואש

שם לועזי

Skunk Cory

שם מדעי

Corydoras Arcuatus

סוג מים

מים מתוקים

משפחה

שפמנוניים

מקור

דרום אמריקה

נפח אק' מומלץ

לפחות 50 ליטר

התאמה לריף

קושי גידול

מתאים למתחילים

גודל בוגרים

עד 5 ס"מ

התנהגות

שקט ורגוע

סוג מזון

בשרי וצמחי

טמפ' מומלצת

22 – 27 מעלות

חומציות מים

6 – 8 pH

מליחות מים

כללי

הדג קורידורס בואש קיבל את שמו עקב שני פסים שחורים לאורך גופו – אחד בכל צד- המזכירים את הבואש. צבע גופו של הקורידורס בואש הינו אפור כסוף. מקורו של הקורידורס בואש בדרום אמריקה, באזור ברזיל ופרו.

 

גידול באקווריום

הדג קורידורס בואש מגיע לגודל של כ-5ס"מ. מיכל מינימלי לגדלו יהיה בנפח של 50 ליטרים. מצע מתאים לדג קורידורס בואש יהיה מצע גרוס שיאפשר לדג לנבור בו לשם חיפוש מזון. רצוי להוסיף מקומות מסתור כגון גזעים, סלעים, כדים, מערות, צמחייה ופריטי איבזור נוספים שיעניקו לדג ביטחון ומסתור. יש לבצע החלפות מים מלוות בשאיבות רפש ולשמור על ערכי מים טובים, עם זאת חשוב לזכור כי משפחת הקורידורסים רגישה למתכות כבדות ומלח- במקרה של טיפול באקווריום.

 

שותפים מתאימים

קורידורס בואש הוא דג להקה ורצוי לשכנו עם לפחות 4 מבני מינו. שותפים מתאימים לאקווריום יהיו דגים רגועים ושלווים, כמו לדוגמא דגי קהילה שונים ביניהם משריצי חיים, ברבוסים, גורמים, ציקלידים ננסיים, טטרות, קשתות ועוד. ניתן לשלבו גם עם דגים גדולים לדוגמא דיסקוסים, סקלרים ודגים נוספים אך דגים אגרסיביים יפגעו בו ועלולים אף לאכול אותו.

 

זיהוי בין המינים

ניתן להבדיל בין מיני הדג קורידורס בואש. הזכר יהיה קטן יותר מן הנקבה ומבנה גופו יהיה צר יותר ובעל צבעים חדים יותר. מבנה גופה של הנקבה יהיה גדול יותר מן הזכר ועגלגל.

 

רבייה

רבייתו של קורידורס זה באקווריום הביתי קשה יחסית, יש לדמות את עונת החורף ולשם כך רצוי להוריד את טמפרטורת האקווריום לאזור ה-16-18 מעלות [יש לזכור כי במידה ויש דגים נוספים באקווריום שלא מתאימים לטמפרטורה הזאת- לא ניתן לבצע את הרבייה], רצוי גם להוריד את מפלס המיםם ובכך בעזרת הפילטר ליצור מפלים שיצרו זרמים באקווריום. הנקבה תסחוב את הביצים על בטנה כשהזכר יפזר עליה זרע. לאחר מכן היא תבחר מקום בטוח ותטיל שמה את הביצים. לאחר מספר ימים הביצים יבקעו, תחילה הדגיגים יזונו משק החלבון שלהם, לאחר מכן רצוי להאכיל בארטמיה מובקעת. כאשר יהיו גדולים מספיק ניתן להאכיל במזון מפורר של ההורים.

 

מזון מומלץ

הקורידורס בואש הינו שוכן קרקעות אוכל כל- אומניבור. יש להאכילו במזון שוקע צמחי או בשרי [רצוי בשרי] ולא להסתמך על שאריות שימצא במהלך חיפושיו. יחד עם זאת ניתן לשלב מזון חי כמו לדוגמא תולעי דם, קליפורניה ומזונות חיים נוספים.

מוצרים רלוונטים מומלצים

דגים דומים

שאלות ותשובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *