קורידורס מזארוני

שם בעברית

קורידורס מזארוני

שם לועזי

Corydoras Mazaruni , C150, Mazaruni Cory

שם מדעי

Corydoras sp.C150

סוג מים

מים מתוקים

משפחה

שפמנוניים

מקור

גיאנה,נהר המזארוני.

נפח אק' מומלץ

לפחות 40 ליטר

התאמה לריף

קושי גידול

מתאים למתחילים

גודל בוגרים

עד 5 ס"מ

התנהגות

שקט ורגוע

סוג מזון

בשרי וצמחי

טמפ' מומלצת

23 – 28 מעלות

חומציות מים

6 – 7.2 pH

מליחות מים

ללי

דג הקורידורס מזארוני הינו דג נדיר וחדש בתחביב גידול הדגים.דג הקורידורס מזארוני מאופיין במופע צבעים צהבהב ,על גופו ישנם נקודות שחורות ופס שחור החוצה את גופו.מקורו של דג הקורידורס מזארוני הינו בגיאנה,בנהר המאזרוני . גודלו הסופי של דג זה מגיע ל-4.5 ס"מ לזכרים ו-5 ס"מ לנקבות.

 

גידול באקווריום

יש לשכן את דג הקורידורס מזארוני באקווריום אשר נפחו הינו 40 ליטרים לפחות. יש לשמור על קרקעית האקווריום נקייה מחפצים חדים אשר עלולים לפגוע בדג זה שכן הוא שוכן קרקעית. לדג הקורידורס מזארוני יש לשלב באקווריום עם חצץ גרוס דק מאוד,קוורץ או מצע חולי בגודל 1-2 מ"מ יהיו טובים,זאת בשל נטייתו לחפור במצע. יש לשמור על החלפות מים סדירות ואיכות מים טובה.

 

שותפים מתאימים

דג שקט ורגוע. כמו שאר הקורידורסים, דג הקורידורס מזארוני הינו דג להקה, מומלץ לשכן לפחות 6 דגים באקווריום אחד. דג הקורידורס מזארוני מתאים לשילוב במגוון אוכלוסיות דגים, לא מומלץ לשכנו עם דגים אגרסיביים ונושכי סנפירים.

 

זיהוי בין המינים

הנקבות גדולות מהזכרים ובטנן מעוגלות יותר.

 

רבייה

רבייה בשבי נוסתה בהצלחה,אך קיים מידע מצומצם מאוד אודות הרבייה. ניתן לקרוא מידע אודות רבייה של קורידורסים אחרים ולנסות לפעול לפי השיטה המוצגת. עם זאת, הוספת מים קרים,חימצון רב, מזון חי עלולים לעודד רבייה.

 

מזון מומלץ

דג הקורידורס מזארוני הינו אוכל כל. יש להאכילו במזון ייעודי לקורידורסים, חשוב לגוון בתזונתו ולהאכילו מדי פעם במזון חי וקפוא כגון: תולעים לבנות ותולעי טוביפקס.

שאלות ותשובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן