קורידורס סטרביי

שם בעברית

קורידורס סטרביי

שם לועזי

Sterba's Cory

שם מדעי

Corydoras Sterbai

סוג מים

מים מתוקים

משפחה

שפמנוניים

מקור

דרום אמריקה

נפח אק' מומלץ

לפחות 100 ליטר

התאמה לריף

קושי גידול

מתאים למתחילים

גודל בוגרים

עד 8 ס"מ

התנהגות

שקט ורגוע

סוג מזון

בשרי וצמחי

טמפ' מומלצת

21 – 26 מעלות

חומציות מים

6 – 8 pH

מליחות מים

גידול באקווריום

הקורידורס סטרביי הוא דג פשוט לגידול ויתאים למתחילים בתחום מאחר ודרישותיו מועטות ובנוסף לכך הוא דג שנחשב חזק ויסבול טעויות של מגדלים מתחילים, למרות שמומלץ לצבור מעט ניסיון בתחום ולאחר מכן להביאו לאקווריום. אקווריום מתאים לקורידורס סטרביי יהיה מוצל במקצת כתוצאה מצמחייה סבוכה וצמחיים צפים שבו בזמן יצרו לו מקום מסתור כדי ליצור תחושה של מים עמוקים כמו בית הגידול הטבעי של הדג בטבע. הקורידרוס סטרביי דורש אקווריום בנפח של 100 ליטרים עם מים בטווח טמפרטורות שבין 21-28 מעלות צלזיוס ובעלי מידת חומציות שצריכה לנוע בין 6-8 PH. כמו רוב הקורידורסים גם הקורידורס סטרביי דורש מצע חולי (כמו למשל קוורץ) ככל היותר, מאחר ומצע כמו אבנים גרוסות יכול לפגוע בשפמו שהוא איבר החישה שלו, שמטרתו לעזור לו להתמצא בסביבה. יש לבצע החלפות מים שבועיות של 30-40% ושאיבות רפש פעם בשבועיים.

 

שותפים מתאימים

הקורידרוס סטרביי יסתדר עם כל משפחות דגי הקהילה. כמו שאר חברי בני משפחתו, הקורידרוס סטרביי עלול להיות מעט תוקפני ולכן מומלץ לשכן אותם באקווריום עם לפחות 6-8 מבני מינם ורצוי אף יותר, כדי להוריד את מידת הלחץ בה שרוי הדג. דגים כמו ניאונים, טטרות, סקלרים, דיסקוסים ודגים דומים מבחינה התנהגותית יסתדרו נהדר עמו

 

זיהוי בין המינים

זיהוי בין הזכר והנקבה אצל הקורידרוס סטרביי אפשרי, בגלל שהנקבות שמנמנות ועגלגלות יותר באזור הבטן מאשר הזכרים ובנוסף סנפירי גחונן והחזה שלהן מעוגלים יותר מאשר של הזכרים.

 

רבייה

רבייה של הקורידורס סטרביי אפשרית ולא קשה ביותר. יש לשים מספר פריטים בוגרים באקווריום של מינימום 60 ליטרים. האקווריום צריך להיות עם שלל מקומות מסתור ומקומות הטלה כמו חלוקי נחל (צריך לבחון טוב את חלוקי הנחל לפני הכנסתם לאקווריום כדי לשלול את האפשרות שיפגעו בשמו של הדג). יש להוריד לאט לאט את הטמפרטורה באקווריום וניתן לדמות גשם על-ידי שימוש בפילטר מפל כיוון שידוע שהקורידרוס סטרביי מתרבה בעונת הגשמים. האכלות באוכל חי כמספר פעמים בשבוע יזרזו רבייה. לאחר ההטלה יש לעשות הפרדה של הביצים ולהעבירם לאקווריום בו יוכלו להתפתח בבטחה.

 

מזון מומלץ

הקורידורס סטרביי הוא אוכל כל מובהק. הקורידורס סטרביי ישמח לירקות כגון מלפפונים ולמזון שוקע לדגי קרקעית. אפשר לגוון בתזונתו של הדג ולפנקו במזון בשרי כגון תולעי קליפורניה חתוכות פעם בשבוע.

שאלות ותשובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן