קורידורס סימיליס

שם בעברית

קורידורס סימיליס

שם לועזי

Corydoras similis

שם מדעי

Corydoras similis Hieronimus

סוג מים

מים מתוקים

משפחה

שפמנוניים

מקור

ברזיל, ריו דיירה

נפח אק' מומלץ

לפחות 40 ליטר

התאמה לריף

קושי גידול

מתאים למתחילים

גודל בוגרים

עד 6 ס"מ

התנהגות

שקט ורגוע

סוג מזון

בשרי וצמחי

טמפ' מומלצת

21 – 28 מעלות

חומציות מים

5.6 – 7 pH

מליחות מים

כללי

הקורידורס סימיליס מגיעה אלינו מיבשת דרום אמריקה, האמזונאס. הוא נמצא באזור הריו דיירה בברזיל. כמו שאר הקורידורסים ניתן למצוא אותו באפיקים בעלי זרימה חלשה, יערות מוצפים ובריכות קטנות. גודלו הסופי מגיע לכ-6 ס"מ. הוא מאופיין בראש וחצי גוף בצבע קרם עם נגיעות שחורות וזנב שחור כסוף.

 

גידול באקווריום

הנפח המינימלי לגידול קורידורס סימיליס הינו 40 ליטר. יש לשכנו בקבוצות של מינימום 4 פריטים מאחר והינו דג להקה. יש לדאוג לחצץ קוורץ גרוס דג מאחר והקורידורסים נוברים בחצץ לחיפוש שאריות מזון. עיצוב אקווריום מתאים לקורידורסים יכלול הרבה מאוד מקומות מסתור באמצעות סלעים,גזעים צמחים ומערות.

 

שותפים מתאימים

הקורידורס סימיליס הינו דג להקה רגוע. מאחר והינו שוכן בקרקעית האקווריום ורוב הזמן עסוק בחצץ הוא ישתלב עם רוב סוגי הדגים שלא יראו בו כחטיף או עלולים לפגוע בו. ניתן לשלבו באקווריום קהילה, ציקלידים אמריקאים רגועים. ציקלידים אפריקאים עלולים לפגוע בו.

 

זיהוי בין המינים

לזכר נקודות שחורות גדולות ומודגשות מלנקבה. גוף הנקבה עגלגל לצד הגוף הצר של הזכר.

 

רבייה

הרבייה באקווריום הביתי אפשרית. יש לדאוג ללהקה בגודל בינוני. הרבייה מתרחשת בחורף לכן יש להוסיף מים קרים לאקווריום, להגביר את החמצון והזרימה [להזהר שהמים הקרים לא יפגעו באוכלוסיית הדגים האחרת]. הזכר והנקבה יהיו בצורה של האות T ובכך הזכר יפרה את ביצי הנקבה. לאחר מכן הנקבה תחפש מקום מסוים ותטיל אותם. בדרך כלל מטילים אתם על הזכוכית. הדגיגים יבקעו לאחר 3 ימים לכל הפחות. יש להוציא את ההורים ולהאכיל את הדגיגים בארטמיה או מזון חי אחר.

 

מזון מומלץ

הקורידורס סימיליס הינו אומניבור. יש לגוון מזון בשרי וצמחי. מומלץ מידי פעם להעשיר את התזונה במזון חי אשר יעודד גם רבייה.

שאלות ותשובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

קבוצת הפייסבוק החדשה שלנו

משפחת פישי גדלה ומתרחבת!

כדי לתת לכם מקום לשאול את כל השאלות שרציתם, להכיר חברים מהתחום, למכור ולקנות ציוד ודגים, פתחנו עבורכם את קבוצת הפייסבוק הרשמית של פישי.

כל שאתם צריכים לעשות זה ללחוץ על הקישור ולהצטרף אלינו למשפחה